Kultura
Wojciech Karolak w dniu 80. urodzin w studiu Radia Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Piotr Bonar)

wtorek,

28 maja 2019

17:40

Jubilat Wojciech Karolak przed występem w studiu Radia Gdańsk. "Będziemy grać to, co sprawia nam przyjemność"

We wtorek o godz. 19:05 w Studiu im. Janusza Hajduna wystąpi legenda polskiego jazzu, Wojciech Karolak. Wirtuoz organów Hammonda odwiedził Radio Gdańsk w dniu swoich 80. urodzin. - Trudno mi sobie wyobrazić milsze miejsce i towarzystwo do celebrowania urodzin - zapewniał jubilat w rozmowie z Kamilem Wicikiem i Tomaszem Olszewskim. 

Zaproszenia na występ Wojciecha Karolaka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i błyskawicznie rozeszły się wśród słuchaczy i przyjaciół Radia Gdańsk. Czego mogą się oni spodziewać we wtorkowy wieczór w Studiu im. Janusza Hajduna?

- Nie będzie niczego, co różniłoby się w charakterze od rzeczy, które są na płycie "In a Sentimental Mood". Zasada grania muzyki, którą przyjęliśmy, polega na tym, żeby grać to, co nam sprawia przyjemność. Z biegiem życia doszedłem do wniosku, że publiczność najbardziej lubi i najlepiej reaguje, kiedy wyczuwa, że muzycy grają coś z przyjemnością, że nie męczą się, że nie wyłażą im żyły i nie chcą zaszpanować. Postanowiłem grać muzykę kompletnie nieambitną, czyli taką, która sprawia mi przyjemność - zapowiadał z uśmiechem Wojciech Karolak.


karolak srodek
Kamil Wicik (w środku) i Tomasz Olszewski (z prawej) odśpiewali Wojciechowi Karolakowi (z lewej) "Happy Birthday" (fot. Radio Gdańsk/Piotr Bonar)


Posłuchaj całej rozmowy:


mrud