Kultura
Olga Bieniek po raz pierwszy na antenie Radia Gdańsk opowiedziała o filmie poświęconemu zespołowi Kult (Fot. Radio Gdańsk/Michał Kułakowski)

poniedziałek,

27 maja 2019

21:00

Gdańszczanka Olga Bieniek zrealizowała film o zespole Kult. Premiera jesienią [Posłuchaj rozmowy]

Stoi za sukcesami "Kamerdynera", "Czarnego czwartku" i "Układu zamkniętego". Teraz wyreżyserowała film dokumentalny o zespole Kult, a prywatnie przyjaźni się z Kazikiem i jego rodziną. Obraz pojawi się na ekranach kin jesienią. Olga Bieniek po raz pierwszy opowiedziała o swojej najnowszej produkcji w rozmowie z Kamilem Wicikiem na antenie Radia Gdańsk.

- Pomysł powstał kilkanaście lat temu. Początek realizacji to 2014 rok. Długo były podejmowane decyzje, jeśli chodzi o obraz filmu. Nie chcieliśmy widzom sprzedać z jednej strony czegoś banalnego, a z drugiej sfałszowanego. To nie będzie film o historii zespołu. Ta produkcja ma przedstawić obraz, dzięki któremu będzie można się bardzo zbliżyć do bohaterów. Myślę, że tak blisko nikt nie był, również ja, choć sympatyzuję, uwielbiam i mam słabość do nich wszystkich - opowiadała producentka filmowa.

W filmie pojawia się również wątek Didiego - fana, który od lat jeździ na koncerty Kultu, pomimo tego, że mieszkał za granicą. - Potrafił jechać stopem z Madrytu do Polski, do Berlina, Amsterdamu. Spędził też wiele nocy po klatkach i aresztach. To taki freak, który za wszelką cenę chciał po prostu dotrzeć do swoich idoli - mówiła Olga Bieniek.

Posłuchaj całej rozmowy Kamila Wicika z Olgą Bieniek:


mkul