Kultura
Specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk, 2 czerwca, czyli dzień po premierze, na scenie Teatru Miniatura w Gdańsku zostanie wystawiony "Pinokio" (Fot. Teatr Miniatura w Gdańsku)

piątek,

24 maja 2019

15:10

Kłamstwo ma... długi nos. "Pinokio" w Teatrze Miniatura z okazji Dnia Dziecka [KULTURALNY WEEKEND]

Specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk, 2 czerwca, czyli dzień po premierze, na scenie Teatru Miniatura w Gdańsku zostanie wystawiony "Pinokio". Zaproszenia na ten spektakl będzie można zdobyć na naszej antenie.

Historia Pinokia przywędrowała do Polski w latach dwudziestych XX wieku i na stałe zadomowiła się w sercach dzieci oraz dorosłych. To wynik treści uniwersalnych, jakie kryje ta niezwykła opowieść. Bajka o drewnianym pajacu jest bowiem piękną metaforą, mówiącą o trudzie wychowania i dorastania, przemianie dziecka w dorosłego człowieka oraz specyficznej relacji ojciec-syn.

SPEKTAKL Z PRZESŁANIEM

Spektakl jest adaptacją tej historii. Zachowując podstawowe treści, buduje teatralną zabawę wokół głównych wątków, czyniąc z niej grę znaczeń i skojarzeń. Pinokio, wrzucony tuż za progiem własnego domu w wir wykreowanych przez Ogniojada i jego kompanów wydarzeń, musi mierzyć się z pokrętną rzeczywistością. Czyhające niebezpieczeństwa i trudne decyzje leczą drewnianego pajaca z lekkomyślności i skłaniają go do refleksji. Ta odrobina zastanowienia się nad samym sobą, własnym postępowaniem, jest niezbędna, by przy asyście dobrej Wróżki z drewnianej lalki stać się prawdziwym człowiekiem.

"Pinokio" specjalnie dla słuchaczy Radia Gdańsk zostanie wystawiony na deskach scenicznych Teatru Miniatura w Gdańsku w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 15:00. Bezpłatne zaproszenia będzie można zdobyć od poniedziałku, 27 maja na antenie Radia Gdańsk.

oprac. pb