Kultura
Michał Derlatka w Teatrze Miniatura wyreżyserował między innymi "Siedmiu krasnoludków" i "Tramwaje" Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak

sobota,

11 maja 2019

11:45

Reżyser, aktor, lalkarz. Michał Derlatka zostanie nowym dyrektorem Teatru Miniatura

Michał Derlatka najprawdopodobniej zostanie nowym dyrektorem Teatru Miniatura w Gdańsku. Komisja konkursowa rekomenduje go prezydent Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

 

Do drugiego etapu konkursu dostało się sześcioro kandydatów. Po piątkowych przesłuchaniach komisja złożona z przedstawicieli władz Gdańska, innych teatrów i związków zawodowych wskazała na dwóch kandydatów - Marka Branda i Michała Derlatkę. Ostatecznie wskazano drugiego z nich. Ma być szefem sceny przez trzy sezony artystyczne.

REŻYSER, AKTOR, LALKARZ

Michał Derlatka jest reżyserem teatralnym, aktorem i lalkarzem. Specjalizuje się w przedstawieniach teatru formy i teatru młodego widza. W Teatrze Miniatura wyreżyserował między innymi "Siedmiu krasnoludków" i "Tramwaje", w Teatrze Wybrzeże "Przygody Koziołka Matołka", "Zaczarowaną królewnę" i spektakl dla dorosłych "Randka z feministą".

POPRZEDNI DYREKTOR CHCE ODEJŚĆ

Konkurs na nowego dyrektora zorganizowano, bo kończy się kadencja obecnego szefa Romualda Wiczy - Pokojskiego. Zadeklarował, że po dwóch kadencjach chce odejść ze stanowiska. Ponadto od lipca ubiegłego roku równocześnie kieruje pracami Opery Bałtyckiej.

Marzena Bakowska/mkul