Kultura
Organizatorzy przygotowani są na 25 tysięcy widzów. Fot. Pixabay

środa,

08 maja 2019

07:42

Zalewski, Bitamina, Bovska czy Lady Pank. Aż 33 artystów na 7 scenach. Juwenalia Gdańskie już w sobotę

Sześć uczelni wyższych łączy swoje siły i razem z Fundacją Gdańską i Miastem Gdańsk 11 maja organizuje wspólne Juwenalia Gdańskie. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Juwenalia organizowane są przez sześć gdańskich uczelni: Akademię Muzyczną, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie nie jest biletowane. Oznacza to, że uczestnictwo w koncertach jest darmowe.

RÓŻNORODNE MUZYCZNIE

- To jest tegoroczna nowość. Wszyscy, bez wyjątku, mają wstęp wolny - mówi Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej. - Zapraszamy studentów, mieszkańców, turystów. Również pod kątem muzycznym każdy znajdzie coś ciekawego, będzie rock, pop, muzyka elektroniczna, rap oraz alternatywa - dodaje.

SIEDEM SCEN


Wydarzenie organizowane będzie w dwóch przestrzeniach. Pierwsza z nich to Plac Zebrań Ludowych, gdzie będzie scena główna oraz "set stage", czyli przestrzeń, gdzie grać będą artyści w przerwach między głównymi koncertami. Pięć pozostałych scen będzie na terenach postoczniowych.

APLIKACJA FESTIWALOWA

W znalezieniu interesującego nas koncertu przydatna okaże się aplikacja "Juwenalia Gdańskie". Dostępna jest ona zarówno w systemie Android, jak i iOS, i jest bezpłatna.

- W aplikacji znajdziemy program każdej ze scen wraz z godzinami występów poszczególnych artystów - mówi Milena Mieczkowska. Poprzez dodanie konkretnego wydarzenia do opcji "ulubione" stworzymy swój własny program dnia. Będzie można też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z graficzną nakładką juwenaliową.

33 ARTYSTÓW

Wystąpią m.in.: Krzysztof Zalewski, Bitamina, Rosalie, Bovska, Lady Pank, Borys LBD, Tede, Bass Astral x Igo, Muchy, Ten Typ Mes, XXANAXX. Szczegółowy program >>>TUTAJ.
 
127153
 
 Julia Rzepecka