Kultura
Aby wziąć udział w programie, należy nadesłać pracę na konkurs zatytułowaną "Jaki jest twój biegun?" Fot. Fundacja Marka Kamińskiego

wtorek,

07 maja 2019

08:00

Obóz, survival, integracja. Weź udział w 8-miesięcznej przygodzie z podróżnikiem Markiem Kamińskim

Wyprawa survivalowa, dwunastodniowy obóz, spotkania z trenerami oraz warsztaty integracyjne. To wszystko czeka na uczestników 8-miesięcznego programu Life Plan autorstwa podróżnika - Marka Kamińskiego. Zgłaszać się można do 10 maja.
Jak tłumaczy Marek Kamiński, celem programu jest budowanie w młodzieży poczucia własnej wartości, co ma przyczynić się do ułatwienia osiągania celów.

- Myślę, że najcenniejszym, co możemy obecnie dać drugiemu człowiekowi, jest czas i doświadczenie. Ponieważ moje doświadczenia to przekraczanie samego siebie i robienie tego, co pozornie wydaje się niemożliwe do zrobienia, stąd pomysł, aby podzielić się tą wiedzą - mówi Marek Kamiński. - Impulsem dla mnie była wyprawa z Jaśkiem Melą. Bo uświadomiłem sobie, że nawet gdyby Jasiek dostał milion złotych, to te pieniądze łatwo mogły by się po prostu rozejść. Pieniądze przychodzą i odchodzą, łatwo jest je stracić. Natomiast wiedzę, którą zdobędziemy, doświadczenie, tego nikt nam już nie zabierze - mówi podróżnik.

"JAKI JEST TWÓJ BIEGUN?"

- To program dla młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat. Nasza Fundacja chce umożliwiać lepszy start dla osób z trudnych środowisk lub takich, które mają jakieś kłopoty czy problemy - mówi Bożena Laskowska, koordynatorka programu. - Zgłaszać się można do naszej fundacji mailowo lub pocztą. Na naszej stronie www.marekkaminski.com są również wszystkie informacje. Aby wziąć udział w programie, należy przesłać pracę na konkurs zatytułowaną “Jaki jest twój biegun?”. Zgłoszenia do 10 maja, więc prosimy się spieszyć - zachęca organizatorka.

- Kryteria są bardzo proste, wystarczy chęć uczestnictwa w programie – dodaje marek Kamiński. - Wystarczy odrobina dobrej woli, żeby napisać wiersz, opowiadanie, narysować rysunek, może stworzyć prezentację.

ROBOT HUMANOIDALNY

- W tej chwili pracuję nad projektem, który jest związany z robotem humanoidalnym. Nie ma wielu miejsc w Europie, gdzie takie roboty się znajdują. I taki robot właśnie, będzie również częściowo brał udział w wydarzeniach z uczestnikami obozu i będzie ważną częścią tego projektu - mówi polarnik.

Program wesprzeć można finansowo poprzez zakup książek i audiobooków Fundacji Marka Kamińskiego.


Julia Rzepecka