Kultura
Książka będzie dostępna w księgarniach 14 maja. Fot. Radio Gdańsk

wtorek,

30 kwietnia 2019

10:00

Głośne przestępstwa i praca tajniaków z Trójmiastem w tle. "Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ" w księgarniach od 14 maja

Skok stulecia na konwój w Gdańsku, porwanie nastolatki w Gdyni i pruszkowskie interesy w Sopocie - to tylko niektóre z tematów, które porusza związany z Trójmiastem reporter Krzysztof Wójcik. Premiera jego książki "Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ" 14 maja.
Krzysztof Wójcik to urodzony w Gdyni, utytułowany reporter. Dwukrotnie otrzymywał nagrodę Grand Press - za publikacje o korupcji na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego i w pomorskim wymiarze sprawiedliwości. Jest też laureatem Złotego Notesu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej. 

W swoim dorobku ma książki "Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego", "Psy wojen", "Mafia na Wybrzeżu" i "Skorpion". Dwie ostatnie pozycje opowiadają o pomorskim środowisku przestępczym. Podobną tematykę znajdziemy również w nowej książce Wójcika.

GŁOŚNE PRZESTĘPSTWA Z TRÓJMIASTA

- Jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji - czytamy w opisie "Policjantów i gangsterów". Książka opisuje kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Przeczytamy w niej m.in. o historii polskiego Ala Capone, autora "skoku stulecia" na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku, porwaniu nastolatki w Gdyni w 2002 roku, które zaplanował policjant, śmierci pomorskiego króla narkobiznesu w 2000 roku czy przejęciu Sopotu przez mafię pruszkowską.

Książka nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się 14 maja.

mrud