Kultura
Instytut zapewnia pomoc techniczną i merytoryczną, a także dofinansowanie. Fot. Instytut Kultury Miejskiej

niedziela,

05 maja 2019

14:00

Masz pomysł na wydarzenie? Gdański Instytut Kultury Miejskiej pomoże ci je zrealizować

Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny lub kulturalny, a Instytut Kultury Miejskiej pomoże go zrealizować. Aplikować można do 9 maja, a wydarzenia odbędą się 8 i 9 czerwca na Placu Kobzdeja.

- Otwarty IKM to możliwość zrealizowania własnego pomysłu. To może być wszystko: warsztaty roślinne, recyklingowe, zajęcia z szycia, spotkanie z kimś ciekawym, przedstawienie, może mały koncert - mówi Marta Bańka z Instytutu. - Dotychczas było już tutaj bardzo wiele inicjatyw, w tym spotkania podróżnicze, przedstawienia dla dzieci czy spotkania literackie. 

DO 2 TYSIĘCY ZŁOTYCH

- Można dostać dofinansowanie do dwóch tysięcy złotych na projekt. W ten sposób Instytut wspiera organizacje pozarządowe, ale także grupy nieformalne i osoby prywatne. Do tej pory program realizowaliśmy w sieni Instytutu. Ale w tym roku w ramach Święta Wolności i Solidarności, które miasto Gdańsk organizuje przy okazji obchodów 4 czerwca, my 8 i 9 czerwca realizować będziemy projekty na Placu Kobzdeja. Tam będzie można skorzystać z naszego całego zaplecza technicznego. Będą nagłośnienie, rzutniki, leżaki, infrastruktura piknikowa czy meble miejskie - dodaje Marta Bańka.

CO TRZEBA ZROBIĆ?

Żeby zgłosić swój udział, należy wejść na stronę www.otwarty.ikm.gda.pl, pobrać formularz zgłoszeniowy, zapoznać się z regulaminem oraz z ramami organizacyjnymi wydarzenia. Aplikować można do 9 maja. 15 maja opublikowane zostaną wybrane projekty, które zostaną zrealizowane na Placu Kobzdeja.

ZAPISY DLA UCZESTNIKÓW

Przy okazji wydarzeń z ograniczoną liczbą miejsc, będą obowiązywały zapisy bezpośrednio u organizatorów danego wydarzenia. Wszystkie informacje znajdą się również na stronie www.otwarty.ikm.gda.pl, gdy zostaną wyłonione projekty do zrealizowania w tym roku.

Julia Rzepecka