Kultura
Zespół ŁYKO początkowo działał pod nazwą YellO! Fot. Maurycy Śmierzchalski

wtorek,

23 kwietnia 2019

12:06

Trójmiejska alternatywa zabrzmi w Radiu Gdańsk. Już w tę niedzielę koncert zespołu ŁYKO

"Gramy to, co gra w nas. Lubimy refreny, zwroty akcji i melodie nieoczywiste" - tak grupa Łyko opisuje swoją twórczość. Zespół przejmie scenę studia koncertowego Radia Gdańsk i zaprezentuje na żywo materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Neony”.

ŁYKO to świeże spojrzenie na alternatywne, rockowe dźwięki. Jak przyznają, grają piosenki o swoich tęsknotach, swoich bolączkach i planach, o rzeczywistości, która otacza nas wszystkich, o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze.

KONCERTY, SINGLE, A W KOŃCU ALBUM

Po koncertach klubowych, radiowych i festiwalowych oraz ciepło przyjętych singlach, nadszedł czas na debiutancki album „Neony”, wydany nakładem S.P. Records. „Neony” to dwanaście piosenek, zagranych z sercem, zaśpiewanych po polsku i słuchanych z przyjemnością.Zespół tworzą:
Ola Łapa – śpiew, czarno-białe
Bartosz Łapa – gitara, piski i trzaski
Filip Łapa – perkusja, beep beep
Krzysztof Hnatiuk – bass, brrrrrrr
Kamil Mataczyński – gitara, czarno-białe, śpiew, szykyczyky.

Koncert grupy Łyko, w ramach cyklu “Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk” odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 20:05. Bezpłatne zaproszenia będą do zdobycia na antenie oraz na facebookowym fanpage'u Radia Gdańsk.