Kultura
Olaf Deriglasoff ze swoją trupą zagrają w Radiu Gdańsk. Fot. Materiały prasowe

czwartek,

18 kwietnia 2019

10:20

Kolejna odsłona cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół". W naszym studiu wystąpi wodewilowo-punkowy Cyrk Deriglasoff

Twórczość tego zespołu, czy raczej trupy, jest metaforą pogmatwanej rzeczywistości. To ironiczny komentarz do współczesnego świata, pełnego niezrozumiałej pogardy dla inteligencji i mądrości. W tym Cyrku nie występują jednak klauni, tresowane zwierzęta, akrobaci czy magowie.

Cyrk Deriglasoff jest wyjątkowy – to jedyny na świecie przedstawiciel gatunku wodewil punk. Pewnie dlatego, że sam ten styl stworzył, miksując niepowtarzalne dźwięki surowych gitar z potężną sekcją dętą i perkusją. Na jego czele stoi Olaf Deriglasoff.

Olaf jest jedną z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Zaczynał ponad trzydzieści lat temu w legendarnym zespole Dzieci Kapitana Klossa. Potem przez kilka lat mieszkał i grał w Berlinie Zachodnim, a po powrocie do Polski w latach 90. pisał piosenki i współtworzył zespoły Apteka, Homo Twist, Püdelsi, Kury czy solowe projekty Kazika Staszewskiego i KNŻ.

WĘDROWNA TRUPA ZASKOCZY METAFORĄ I ZABAWI DŹWIĘKAMI

Ale Cyrk to nie tylko Olaf, to także pełna barwnych postaci grupa muzycznych akrobatów: puzonista Tomek Kasiukiewicz, który występuje i tworzy również z Melą Koteluk, Arturem Rojkiem czy Lechem Janerką, Grzegorz Wiencek - gitarzysta, współpracujący z Teatrem Rampa, Robert Kamalski - saksofonista Jazz Soul Quartet, Grzegorz Pastuszka, suzafonista, grający w zespole Nervy i Dixie Tiger’s Band oraz perkusista Robert Rasz, znany ze współpracy z Melą Koteluk, Gabą Kulką i Rykardą Parasol.

 

 

W studiu koncertowym Radia Gdańsk spotkacie "wędrowną trupę muzyków, która zabawi was niezwykłymi dźwiękami i opowie wiele prawd o życiu, zaskoczy metaforą, sponiewiera kpiarskim językiem, autoironicznie obśmieje rzeczywistość, pokazując ją w krzywym zwierciadle" - jak sam zespół przekonuje.

Cyrk Deriglesoff zagra w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk w piątek, 10 maja, o godzinie 19:00. Bezpłatne zaproszenia na koncert będzie można zdobyć, słuchając Radia Gdańsk oraz śledząc nasz fanpage facebookowy. Cały koncert będzie również transmitowany na antenie.

 Partner Główny Koncertu – Browar Amber

Partner – Lotto


rg