Kultura
Mela Koteluk wystąpi w Radiu Gdańsk. Fot. materiały prasowe

wtorek,

02 kwietnia 2019

15:30

Kolejny koncert z cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół". Tym razem wystąpi dla was... Mela Koteluk

Laureatka Fryderyków w kategoriach Debiut Roku i Artystka Roku oraz wielu prestiżowych nagród. Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą świetnie przyjętego albumu "Spadochron", promowanego singlem "Melodia ulotna". Mela Koteluk - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka - wystąpi w Radiu Gdańsk w poniedziałek 15 kwietnia.

Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych, które wyróżniają się bardzo plastyczną formą i dopracowaną oprawą wizualną. 9 listopada 2018 roku ukazał się trzeci album artystki, zatytułowany "Migawka", który zapowiedziały single "Odprowadź" i "Ogniwo".

Po jesiennej trasie koncertowej w salach filharmonii i teatrów Mela wyrusza w wiosenną trasę Migawka'19 i tym razem nowy materiał zaprezentuje w klubach oraz podczas letnich festiwali muzycznych, a także w naszej rozgłośni.


"Migawka" stanowi 11 utworów, które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia - miłość, wolność i śmierć. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, a muzyka powstała w kolektywie i odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic.

SZUM DRZEW, FAL, ŚPIEW PTAKÓW

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem - wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie  432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli - tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

- Można powiedzieć, że "Migawka" to organiczny album, dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji, spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy - mówi Mela Koteluk.

Dwie poprzednie płyty - "Spadochron" i "Migracje" - zdobyły status podwójnie platynowych płyt. "Migawka" otrzymała  Fryderyka 2019 w kategorii Album roku - pop alternatywny.

Mela Koteluk wystąpi w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk 15 kwietnia o 19:00. Bezpłatne wejściówki będzie można zdobyć, słuchając naszej rozgłośni oraz na fanpage'u facebookowym.

Partner Główny Koncertu – Browar Amber
Partner – Lotto


oprac. mk