Kultura
Zespół Snowman zagra Koncert dla Przyjaciół Radia Gdańsk Fot. Materiały prasowe

poniedziałek,

11 marca 2019

13:05

Zespół Snowman zagra Koncert dla Przyjaciół Radia Gdańsk

Zadebiutowali eksperymentalnie, później pokazali bardziej "piosenkowe" oblicze, aż w końcu udowodnili, że są jednym z najciekawszych zespołów w polskim mainstreamie. Teraz zespół byłego wokalisty Myslovitz Michała Kowalonka zaprezentuje swój materiał w studiu im. Janusza Hajduna. 

Koncert odbędzie się 22 marca o 19:00, w ramach cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół". Podczas tych koncertów grały już takie gwiazdy jak Kortez, Mikromusic czy Julia Pietrucha. Zaproszenia na wydarzenie będą do zdobycia na naszej antenie.

WIELE OKREŚLEŃ

Początki zespołu Michała Kowalonka sięgają 2002 roku. Sześć lat później grupa Snowman wydała debiutancki krążek Lazy. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

EWOLUCJA ZESPOŁU

Drugą płytą "The Best Is Yet To Come" Snowman pokazał swoje nowe oblicze - zdecydowanie bardziej "piosenkowe", melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali nowy repertuar i odświeżoną muzyczną formę - energetyczną, krzykliwą i angażującą.

W 2017 roku Snowman powrócił na rynek z płytą "Gwiazdozbiór", tym razem w całości polskojęzyczną. Najnowszy album grupy to zbiór utworów pełnych emocji i chwytliwych melodii. Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone przez rewelacyjny wokal Michała Kowalonka.

 

 

mim