Kultura
Fot. Magdalena Hałas/Dominika Śnieg/Magdalena Rosman

wtorek,

05 marca 2019

12:55

Wracają po wielu latach, żeby nagrać płytę na żywo. Zespół Asaf wystąpi w Radiu Gdańsk

Asaf wraca do gry w wyjątkowym stylu. Akustyczny kwartet jazzowy już w najbliższą niedzielę (10 marca) wypełni dźwiękami studio Radia Gdańsk. Koncert zostanie zarejestrowany na drugą płytę zespołu. - Szukamy w muzyce piękna i intensywności przekazu. Dlatego nagrywamy na żywo, żeby uzyskać jak największą autentyczność - mówi w rozmowie z nami Piotr Jankowski, perkusista i lider Asaf.
Zespół wraca po wieloletniej przerwie. Zadebiutowali w 2004 roku płytą poświęcą pamięci kontrabasisty - Andrzeja Cudzicha. Pierwszy album łączy w sobie intensywność muzyki Johna Coltrana ze słowiańskim liryzmem. Teraz Asaf zaprezentuje nowy materiał. - Ta muzyka to będzie forma podziękowania za całe dobro, jakie otrzymujemy w życiu - dodaje Piotr Janowski.


JAZZOWI WETERANI I OBIECUJĄCY ARTYŚCI

Skład zespołu to przekrój muzyków jazzowych w różnym wieku. Dźwięki z saksofonu wydobywa Maciej Sikała, który należy do ścisłej czołówki polskich saksofonistów tenorowych i sopranowych. Kontrabasistą Asaf jest 31-letni Michał Bąk. Artysta udowodnił swoją muzyczną dojrzałość 2 lata temu, wydając album Quartetto.

Od roku 2005 zespół koncertował w Polsce i w Niemczech. Oprócz koncertów klubowych zespół wystąpił m.in. podczas 10. Summer Jazz Festival w "Piwnicy pod Baranami", w Warszawskiej Bibliotece Narodowej oraz na festiwalu "Skok Jazz Sopot".

Skład:

Maciej Sikała: sax
Michał Bąk: bass
Joanna Gajda: piano
Piotr Jankowski: drums

Koncert Asaf w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk  im. Janusza Hajduna już 10 marca o godz. 20. Zaproszenia będą do wygrania na naszej antenie i na naszym Facebooku. Koncert będzie transmitowany. 

mim