Kultura
Fot. materiały zespołu

wtorek,

26 lutego 2019

13:31

Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora - Sklep z Ptasimi Piórami

W "Muzycznych wędrówkach Łosia i Basiora" wystąpią już trzeci raz. Ryszard Leoszewski dzięki charyzmie własnej oraz muzycznemu wsparciu kolegów potrafi stworzyć atmosferę tak czarowną, jak... nazwa zespołu.
Piękne teksty, wyśpiewane dyskretnie, jakby z zawstydzeniem. Koncert "Sklepu z Ptasimi Piórami" to wspaniałe miejsce i czas, by zapomnieć o zgiełku codzienności. O sprawach, które zdają się być najważniejsze przez to, że niepokoją. O oczach nienawistnych, o łokciach, które się rozpychają i nogach, które są podstawiane.

W tym Sklepie nie ma takiego asortymentu...

"Sklep z Ptasimi Piórami" zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami jak: pianista grupy YES – Rick Wakeman czy wybitny wokalista jazzowy – Bobby McFerrin.

Sklep z Ptasimi Piórami wydał 7 autorskich płyt CD, nagrał wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji.

Sklep z Ptasimi Piórami 2 marca 2018 godz. 20:05 w Studiu im. Janusza Hajduna. Zaproszenia na antenie Radio Gdańsk.