Kultura
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

piątek,

22 lutego 2019

11:21

Grupa Lotos znów będzie sponsorem Opery Bałtyckiej. Początek współpracy już od marca

Grupa Lotos ponownie będzie sponsorować Operę Bałtycką w Gdańsku. Po trzech latach przerwy firma wznowi współpracę 1 marca, czyli w dniu premiery francuskiej opery "Thais" Julesa Masseneta - mówi dyrektor instytucji Romuald Wicza - Pokojski.

- Robimy właściwie prapremierę "Thais" po stu latach. Ten wyjątkowy moment jest dla nas wyjątkowy jeszcze z innego względu. Mianowicie od premiery "Thais" rozpoczynamy współpracę z Grupą Lotos - naszym sponsorem strategicznym. Liczymy na to, że ta współpraca będzie nam się układała dla dobra kultury na Pomorzu.

UMOWA JUŻ PODPISANA

Grupa Lotos podpisała już umowę, na mocy której została Partnerem Strategicznym na 2019 rok. Firma wycofała się ze współpracy z gdańską operą trzy lata temu, sugerując zmianę na stanowisku dyrektora instytucji. Po wycofaniu się ze sponsoringu ówczesny szef Marek Weiss odwołał wszystkie spektakle operowe w maju 2016 roku. Kilka miesięcy później nowym dyrektorem został Warcisław Kunc, który zarządzał instytucją przez dwa lata. Od lipca ubiegłego roku pracami opery kieruje Romuald Wicza-Pokojski.


Marzena Bakowska/mar