Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński

piątek,

01 lutego 2019

23:05

Kulturalny Weekend z Radiem Gdańsk. "Pan Tadeusz" na deskach słupskiego teatru zainaugurował nasz nowy projekt

Pan Tadeusz w wykonaniu aktorów Nowego Teatru w Słupsku, to nasza propozycja w ramach Kulturalnego Weekendu Radia Gdańsk. Przedstawieniem na dużej scenie zainaugurowaliśmy w piątek nasz nowy projekt - program miejski dla Słupska.

Wieczorny spektakl na dużej scenie wystawiono w piątek przy niemal pełnej widowni. Zaproszeni goście to głównie mieszkańcy Słupska i najbliższej okolicy.

"JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI SŁUPSKA I REGIONU"

Przed spektaklem przypomnieliśmy, że od 1 lutego startujemy z nowym projektem - programem miejskim dla Słupska. Od poniedziałku do piątku, od godziny 12:00, będziemy na 102 FM poruszać sprawy ważne dla Słupska i jego najbliższej okolicy.

- Jesteśmy przyjaciółmi Słupska i regionu. Cieszymy się, że możemy być jeszcze bliżej mieszkańców - powiedział Michał Rzepiak, dyrektor programowy Radia Gdańsk.

MIESZKAŃCY ZADOWOLENI

Słupszczanie, którzy licznie skorzystali z naszych zaproszeń, przyznawali po spektaklu, że słupski teatr udźwignął ciężar interpretacji przeszło 200-letniej epopei.

- Jestem pełen podziwu, że w tak małym ośrodku, w tak małym teatrze, udało się zrealizować tak duże przedsięwzięcie. Przypomnę, że ten spektakl trwał prawie trzy godziny, więc to jest fenomen. Aktorzy świetnie zagrali, scenografia była taka, na jaką pozwalają słupskie warunki finansowe. Jestem bardzo zadowolony - mówił po spektaklu pan Ryszard.

- Muszę przyznać, że na tak poważne dzieło do teatru przyszedłem po raz pierwszy. Dotychczas bywałem tylko na jakichś kabaretach. Natomiast jestem zaskoczony, bardzo pozytywnie - dodawał kolejny słupszczanin.

SŁUPSK W CENTRUM UWAGI

Pasmo "Słupsk w centrum uwagi - 102 FM" będzie emitowane od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-13:00. Docelowo ma zostać wydłużone do 4 godzin.

Paweł Drożdż/mkul


Zobacz Galerię