Kultura
Zespół KAMP! wystąpi w Radiu Gdańsk. fot. Materiały prasowe

poniedziałek,

28 stycznia 2019

19:43

Elektroniczny, energetyczny i elektryzujący. Zespół KAMP! wystąpi w Radiu Gdańsk

To jeden z najważniejszych, polskich zespołów grających elektronikę. Występowali na największych festiwalach świat, takich jak Selektor, Open Air, SXSW w USA, The Great Escape w Anglii czy na Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Teraz zagrają w Radiu Gdańsk!

KAMP! to polski zespół grający muzykę elektroniczną. Został założony w Łodzi, a tworzy trzech muzyków: Radosław Krzyżanowski, Michał Słodowy i Tomasz Szpaderski. Ich muzyka określana jest jako melodyjny synth pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u.

 

Materiały reklamowe

Fot. materiały promocyjne 


TRASA: DON'T CLAP HANDS TOUR!

Po dużej, jesiennej trasie promującej nowy album, trio powraca z serią zimowych koncertów. Zespół odwiedzi m.in. Wrocław, Warszawę, Rzeszów, Białystok, Zieloną Górę, Olsztyn. Zagra tez nad Motławą, a dokładniej w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk. Ogłosił to Tomasz Szpaderski, który rozmawiał z naszym dziennikarzem Kamilem Wicikiem.

- Trójmiasto stało się moim pierwszym domem i jest dla mnie ważnym miejscem – mówił na naszej antenie frontman zespołu KAMP!, który w Gdyni mieszka już od trzech lat. - Jednak dopiero teraz nadarzyła się okazja, żeby zagrać koncert właśnie w Radiu Gdańsk.

Pod koniec 2012 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany KAMP!. Album sprzedał się w nakładzie 12 tys. egzemplarzy. Trio ma na swoim koncie trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach, jak SXSW czy The Great Espace. W 2015 roku ukazał się ich drugi album ORNETA. W 2018 roku zespół wydał trzeci studyjny album pod nazwą DARE.

KAMP! w Studiu im. Janusza Hajduna wystąpi 28 lutego o 19:05 (data została zmieniona w związku z żałobą narodową). Koncert w całości będzie transmitowany na naszej antenie. Wejściówki, które już zostały rozdane, wciąż pozostają aktualne! Usłyszeć będzie można najnowszy materiał z ostatniej płyty DARE, ale i starsze nagrania. Zaproszenia będą do zdobycia na naszej antenie.

 

Partner Główny: Browar Amber
Partner: Lotto

jK