Kultura
Fot. Nowy Teatr w Słupsku

poniedziałek,

28 stycznia 2019

11:22

Kulturalny Weekend z Radiem Gdańsk. Tym razem zapraszamy do Słupska na "Pana Tadeusza"

Kulturalny weekend Radia Gdańsk tym razem w Słupsku. Nasi słuchacze będą mogli 1 lutego, czyli w najbliższy piątek, w Nowym Teatrze w Słupsku zobaczyć klasykę - spektakl "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

- Jest przypowieścią o świecie, którego nie ma. Można go posłuchać jak Sienkiewicza, można z nim posiedzieć i pogadać oraz żyć w rzeczywistości, która jest piękna ładna, baśniowa, ładna. Momentami pracując nad tym spektaklem mieliśmy wrażenie, że to taki trochę Kajko i Kokosz. Mimo tego to o jest wciąż aktualna opowieść o Polsce. Wydarzenia sprzed dwustu lat to jest dokładnie to co się dzieje teraz. Problemy Polaków, podziały społeczne, role kompletnie się nie zmieniły - mówi dyrektor Nowego Teatru w Słupsku Dominik Nowak.

Spektakl odbędzie się w piątek 1 lutego o godz. 19.

"Pan Tadeusz" zbiera świetne recenzje, bilety wyprzedają się niemal "na pniu". Można je zdobyć na antenie Radia Gdańsk. Proszę nas uważnie słuchać. Wejściówki będziemy rozdawać aż do piątku. Mamy dla Państwa trzysta pięćdziesiąt biletów. Premiera "Pana Tadeusza" w Nowym Teatrze w Słupsku odbyła się 18 października ubiegłego roku.

Przemysław Woś/mar