Kultura
Tak będzie wyglądała Biblioteka Śródmieście po przeprowadzce Fot. Gdynia.pl/Magdalena Czernek

sobota,

26 stycznia 2019

17:11

Tak będzie wyglądała najnowocześniejsza biblioteka w Gdyni [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Strefa ciszy, książkomat czy baza dla dzieci. Tak będzie wyglądała w nowej odsłonie gdyńska Biblioteka Śródmieście. Filia zmienia adres i teraz będzie się mieścić na rogu ul. Władysława IV i Starowiejskiej. Otwarcie 7 lutego o godz. 15.00.

W Bibliotece Śródmieście trwają właśnie ostatnie przygotowania przed otwarciem. – Będzie to biblioteka pod hasłem: Inspiracja. Mieszkańcy, w różnym przedziale wiekowym, będą mogli pogłębiać tu swoją wiedzę i zainteresowania – mówi dla Gdynia.pl Maja Wagner, pełnomocnik prezydenta ds. kultury. – Układamy książki, porządkujemy zbiory, testujemy wszystkie urządzenia. Chcemy, żeby ta biblioteka była miejscem spotkań. Zależy nam, aby ludzie przychodzili tutaj nie tylko po to, żeby wypożyczyć ciekawą lekturę, ale też porozmawiać między sobą, organizować tutaj spotkania, uczyć się czy przychodzić na kawę, bo będzie taka możliwość.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZA W MIEŚCIE

To będzie najnowocześniejsza biblioteka w Gdyni. Ma 345 metrów kwadratowych powierzchni. Jej przestrzeń została podzielona na kilka stref, tak, żeby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Znajdzie się tam również między innymi książkomat, który pozwoli nam wypożyczać i oddawać książki nawet, gdy biblioteka będzie nieczynna. Z kolei najmłodsi będą mogli skorzystać ze specjalnie stworzonej dla nich "bazy".

KSIĄŻKI, FILMY, GRY PLANSZOWE

W filii Śródmieście dostępnych będzie 16 tysięcy woluminów, czyli wszelkiego rodzaju zbiorów. To nie tylko książki. Są też audiobooki, filmy, płyty winylowe i gry planszowe. Zbiory w dużej mierze oparte będą o literaturę faktu, w tym reportaże, biografie, wywiady czy publicystykę, choć oczywiście nie zabraknie beletrystki.

 

 

oprac. mili


Zobacz Galerię