Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

sobota,

26 stycznia 2019

21:30

Andrea Bocelli wystąpił w Ergo Arenie. Tenor oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi [ZDJĘCIA]

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc wzruszenie, szczęście i melancholię. Jego wielki dar określić można słowami "Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli"- tak Celine Dion zapowiedziała kiedyś występ tego artysty.

Andrea Bocelli jest znanym na całym świecie muzykiem, solistą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Trudno się dziwić, że koncert, który odbył się 26 stycznia w Ergo Arenie, wyprzedany został do ostatniego miejsca. Przez uczestników imprezy zostanie na pewno szczególnie zapamiętany po tym, jak pod koniec koncertu zaśpiewał utwór "Ave Maria", który zadedykował zamordowanemu prezydentowi Gdańska. W tym czasie na telebimie pojawiały się zdjęcia Pawła Adamowicza.

Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem ”Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem ”Time To Say Goodbye”. Od tamtego czasu artysta sprzedał ponad 80 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe, w trakcie których występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie takich jak: La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla i u stóp Statui Wolności.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej, oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego.Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

jK


Zobacz Galerię