Kultura
Fot. materiały prasowe

piątek,

25 stycznia 2019

18:33

"Gdańsk" może powstać w Betlejem. Wesprzyj inicjatywę Palestyna Art Alert

"Palestyna Art Alert". Pod takim hasłem odbędzie się 27 stycznia koncert charytatywny w Gdańsku. Już po raz drugi artyści i działacze społeczni przygotowują imprezę w ramach Art Alert. Pierwsza odbyła się w styczniu 2017 roku, kiedy zbierano pieniądze dla ofiar wojny w Syrii. Teraz pieniądze mają pomóc niepełnosprawnym mieszkańcom Betlejem.

 

JEMEŃSKI HIP-HOP, ARABSKA KAWA I BAZAR

Wystąpią dwie grupy muzyczne. - Jedna to zespół AZAR, którego członkiem jest Palestyńczyk Nidal Kalboneh. Druga grupa to PSW, czyli Poeci Strefy Wojny. Prezentują jemeński hip-hop. Członkowie grupy śpiewają hip-hop po polsku i po arabsku - mówi jeden z organizatorów imprezy Mohamed Atoun, gdański lekarz pochodzący z Palestyny.

20190122 111343Grupa PSW [na zdjęciu] na koncercie zaprezentuje jemeński hip-hop. Fot. materiały prasowe 


Przygotowano bazar, na którym będą sprzedawane produkty sprowadzane z Palestyny. Nie zabraknie kawy parzonej po arabsku i baklawy.

"GDAŃSK" W BETLEJEM

Wstęp na koncert jest wolny, ale w jego trakcie będą zbierane datki do puszek Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup maszyny do produkcji pamiątek z drewna i skóry dla turystów. Dzięki temu ma powstać w Betlejem warsztat o nazwie "Gdańsk", w którym będą pracować niepełnosprawni Palestyńczycy.

Koncert w ramach akcji Palestyna Art Alert odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia, w godz. 18:00 - 21:00 w klubie Ziemia (al. Grunwaldzka 76/78 we Wrzeszczu).

Marzena Bakowska/mkul