Kultura

piątek,

25 stycznia 2019

07:29

"Pociąg do piosenki". Limitowana płyta Krystyny Stańko do wygrania na naszej antenie

Właśnie ukazała się w limitowanym nakładzie płyta Krystyny Stańko "Pociąg do piosenki", na której znalazło się 12 utworów wykonywanych przez artystkę z zespołem podczas wrześniowego koncertu w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Płytę będzie można wygrać na antenie Radia Gdańsk w dniach 28-30 stycznia.
Płyta zarejestrowana została podczas specjalnego koncertu, który odbył się w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna. Koncert dedykowany był mieszkańcom Pomorza, którzy już od 3 lat korzystają z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.


AUTORSKIE UTWORY

Krystyna Stańko zaśpiewała w Radiu Gdańsk autorskie piosenki, które wykonywała kiedyś także z żeńskim zespołem For Dee. Utwory miały nowe aranżacje, świeże brzmienie. Razem z wokalistką zagrali wyśmienici młodzi muzycy, w tym jej syn na perkusji i siostrzeniec na basie.

Z Krystyną Stańko wystąpili: Arek Krawiel, Paul Rutschka, Mikołaj Stańko, Jan Gałach i Boris Mogilevski.

Krystyna Stańko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje, jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała 9 albumów, zarówno z muzyką autorską, jak i we współpracy z innymi twórcami.

RG


Zobacz Galerię