Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

niedziela,

20 stycznia 2019

11:40

Filharmonia Bałtycka i Polska Filharmonia Kameralna. W niedzielę odbędą się koncerty dedykowane pamięci Pawła Adamowicza

Dwa koncerty dedykowane pamięci Pawła Adamowicza odbędą się w niedzielę w Trójmieście. Hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska oddadzą artyści Filharmonii Bałtyckiej i Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

To jedne z niewielu wydarzeń kulturalnych, które nie zostały odwołane w związku z żałobą.

O 17:00 rozpocznie się koncert w Filharmonii Bałtyckiej. Orkiestrze symfonicznej będzie towarzyszyła dwójka solistów, w tym dyrektor instytucji, organista, Roman Perucki.- Z Łukaszem Długoszem, najwybitniejszym polskim flecistą dokonamy prawykonania napisanego dla nas dzieła Joanny Bruzdowicz, polskiej kompozytorki, która mieszka we Francji - mówił.

Wstęp jest wolny, ale trzeba w kasie pobrać bezpłatne wejściówki.

SOPOT

Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała z kolei występ dedykowany pamięci gdańskiego prezydenta. Zmieniono program sobotniego koncertu i przełożono go na niedzielę. Sopoccy filharmonicy zagrają o 15:00 w kościele św. Jerzego.

Solistką będzie sopranistka Agnieszka Wolska, a gospodarzem koncertu - Sławomir Pietras. Bilety zakupione na występ 19 stycznia zachowują ważność 20 stycznia.

Marzena Bakowska/pOr