Kultura
Fot. Materiały prasowe

środa,

09 stycznia 2019

14:06

Trzy kolejne gwiazdy Helliad Fest 2019 ogłoszone! Do składu dołączają Blaze Of Perdition, Thy Disease i Desolator

BLAZE OF PERDITION, THY DISEASE i DESOLATOR wystąpią w Gdyni podczas pierwszej edycji festiwalu HELLIAD FEST 24 sierpnia 2019 roku!

Fanów atmosferycznego brzmienia z pewnością ucieszy wiadomość o występie Blaze of Perdition! Polski zespół, który wraz z kolejnymi albumami ambitnie podchodzi do tworzenia własnej wizji metalu, zagra w sierpniu przed publicznością w Gdyni.

Kolejna polska formacja to Thy Disease, którzy znani są z łączenia death metalu i muzyki elektronicznej. Taki aliaż idealnie sprawdza się podczas występów na żywo, co zespół wielokrotnie już udowodnił.

Szwedzki Desolator zabiera się aktywnie za szturmowanie występów na żywo i chwytanie trybun w swoje szpony. Epickie, monolityczne brzmienia inspirowane takimi zespołami jak Immolation i Morbid Angel na pewno przypadną do gustu publiczności podczas Helliad Fest 2019.
 
PRAWIE CAŁY SKŁAD OGŁOSZONY

Zgodnie z obietnicą organizatorzy HELLIAD FEST 2019 nie zatrzymują się! 8 z 9 zapowiedzianych zespołów głównych prezentuje mieszankę mocnych i różnorodnych brzmień, które zaspokoją muzyczne potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów metalu.

- Polska ciężka scena muzyczna przeżywa aktualnie pełen rozkwit. Powstaje wiele fantastycznych projektów, wydawane są doskonałe rodzime płyty. Na HELLIAD FEST chcemy pokazać nie tylko największe gwiazdy, ale wspierać też promocję mniejszych, również uznanych zespołów - mówi Magdalena Górecka, organizator festiwalu.

Headlinerem pierwszej edycji HELLIAD FEST jest norweska grupa SATYRICON. To ich jedyny występ w Polsce w 2019 roku. Tego dnia wystąpi łącznie dziewięć zespołów z Polski i innych krajów. Bilety są dostępne za pośrednictwem Eventim, a szczegółowe informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na profilu Facebook festiwalu https://www.facebook.com/helliad/ oraz na oficjalnej stronie https://helliad.com.

BLAZE OF PERDITION
 
Polska grupa muzyczna wykonująca black metal, powstała w 2007 roku, w Lublinie, na kanwie zespołu Perdition. Blaze of Perdition tworzy atmosferyczny black metal wypełniony wymownym i emocjonalnym tekstem. Stopniowo odchodząc od ortodoksyjnej estetyki gatunku, krystalizuje swój własny sposób wyrażania wewnętrznej ciemności, co słychać na kolejnych pełnowymiarowych albumach zespołu, z których najnowszy, wydany w 2017 roku Conscious Darkness, zebrał bardzo przychylne recenzje.
 
THY DISEASE

Polska grupa muzyczna powstała w 1999 roku w Krakowie. Wykonująca początkowo muzykę z pogranicza black i death metalu, po wydaniu drugiego albumu studyjnego zwróciła się w stronę death metalu z wpływami muzyki elektronicznej. Obecnie Thy Disease ma na swoim koncie aż sześć albumów studyjnych i kolaboracje z najlepszymi polskimi muzykami metalowymi.
 
DESOLATOR

Desolator to szwedzki zespół death metalowy, założony w 2009 roku w Sztokholmie. Początki zespołu poświęcone były klasycznemu death metalowi w stylu szwedzkim. Po wydaniu pełnometrażowego krążka Unearthly Monument, grupa skupiła się na bardziej epickim, monolitycznym brzmieniu. Desolator nagrywa właśnie swój drugi pełnowymiarowy album i szykuje się do wzięcia szturmem międzynarodowej publiczności.
mro