Kultura
Fot. Pexels

niedziela,

30 grudnia 2018

16:44

Koncerty, pokazy i świetna zabawa przy najlepszej muzyce. Zobaczcie, jak Pomorze planuje wejść w Nowy Rok

Do końca roku pozostały już tylko godziny. Przed nami wyjątkowe zabawy sylwestrowe na całym Pomorzu. Czekają nas koncerty gwiazd, pokazy fajerwerków, pokazy laserowe, a także inne atrakcje. Dlatego powstał przewodnik po plenerowych imprezach w całym województwie, zaczynając od Gdańska i Gdyni przez m.in. Kwidzyn, Kartuzy, Wejherowo na Słupsku czy Malborku kończąc.

Tegoroczne miejskie imprezy sylwestrowe w Gdańsku będą odbywać się równocześnie w 4 dzielnicach: w Śródmieściu, Brzeźnie, na Chełmie i Oruni. Zabawa będzie trwać we wszystkich miejscach jednocześnie. Dla uczestników miejskiego Sylwestra wystąpią m.in. Brathanki, Łąki Łan i Czerwone Gitary. Ponadto w związku z rezygnacją z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni o północy na Targu Węglowym zaplanowano pokaz laserowy. 

 

Szczegółowy program koncertów sylwestrowych:

Targ Węglowy:
- 21.30 Dj Bezksywy
- 22.50 Brathanki
- 24.00 Pokaz laserowy
Jar Wilanowska/Chełm:
- 21.30 Route 11
- 22.40 Łąki Łan
Molo w Brzeźnie:
- 22.30 C-Bool
Park Oruński / Amfiteatr:
-22.30 Czerwone Gitary

W dodatku Nowy Rok w Gdańsku zostanie powitany przy melodiach, wykonanych na carillonie. Będzie je można usłyszeć na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży Kościoła Św. Katarzyny. Z tej okazji skomponowano specjalny utwór muzyczny.

SPECJALNY AUTOBUS I TELEBIM

Ci, którzy chcieliby uczestniczyć w gdańskiej zabawie w kilku lokalizacjach, podczas nocy sylwestrowej będą mogli skorzystać ze specjalnego autobusu. Przejazd będzie bezpłatny, a dzięki niemu przemieścimy się między sylwestrowymi scenami i skorzystamy ze wszystkich atrakcji. Sylwestrowy autobus będzie kursował w obu kierunkach i zatrzyma się tylko w 4 punktach:

ODJAZDY W KIERUNKU CHEŁMA:

- godz. 23:00 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola),
- godz. 23:20 Brama Wyżynna,
- godz. 23:30 Orunia Gościnna,
- planowany przyjazd do Jaru Wilanowskiego o 23:45.

ODJAZDY W KIERUNKU BRZEŹNA:

- godz. 23:00 Jar Wilanowski,
- godz. 23:15 Orunia Gościnna,
- godz. 23:25 Brama Wyżynna,
- planowany przyjazd na parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola) o godz. 23:45.

Dla tych, którzy nie zdecydują się na podróżowanie po Gdańsku, a będą ciekawi jak bawią się pozostali mieszkańcy, na Targu Węglowym zostanie ustawiony specjalny telebim. Będzie można na nim zobaczyć, co dzieje się na innych 3 scenach.

GDYNIA

Tradycyjnie na skwerze Kościuszki zobaczymy wielkie gwiazdy. Otwarcie bram zaplanowano na godz. 20:00, natomiast koncerty rozpoczną się chwilę po 21:00. Wystąpią Kiev Office, Bovska, Tomasz Organek z zespołem oraz duet Vacos Malcolm. Wieczór sylwestrowy poprowadzi nasz redakcyjny kolega - Kamil Wicik.

Cały harmonogram imprezy możecie zobaczyć poniżej:

20.00 - otwarcie bramek,
21.00 - powitanie przez prowadzącego,
21.05 - Kiev Office,
21.35 - Bovska,
22.45 - Organek,
23.50 - życzenia noworoczne,
00.00 - wspólne witanie Nowego Roku,
00.15 - Vacos Malcolm.

Jeśli nie możecie pojawić się w sylwestra na skwerze Kościuszki w Gdyni, całą zabawę sylwestrową będziecie mogli obejrzeć na gdynia.pl, gdzie będzie prowadzona transmisja online. Relacja live rozpocznie się o 21:00.

INNE ATRAKCJE

Ci, którzy zatęsknią za latem będą mogli udać się do "Żaru Tropików”. To strefa spotkań, gdzie na leżakach i hamakach będzie można odpocząć i ogrzać się przy grzybkach grzewczych.

Nie zabraknie także oferty gastronomicznej. W tym roku potrawy z różnych zakątków świata będą serwowane prosto z foodtracków, rozstawionych wzdłuż skweru Kościuszki.

Ci, którzy będą chcieli spędzić ten wieczór z dziećmi, będą mogli skorzystać ze strefy rodzinnej, gdzie oprócz animacji i kreatywnych zabaw, najmłodszym przygotowano indentyfikacyjne opaski.

W tym roku Gdynia dołączy do polskich miast, które rezygnują z puszczania sztucznych ogni w Sylwestra. W trosce o zwierzęta huk fajerwerków zastąpi pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową.

Sylwester - mapaW tym roku w Gdyni na uczestników miejskiej zabawy czekają różne atrakcje. Fot. gdynia.pl

 

MALBORK

Impreza odbędzie się na placu Kazimierza Jagiellończyka. O blok muzyczny podczas miejskiej zabawy sylwestrowej w Malborku zadba prezenter Radia Malbork - Andrzej Krotowski. Z kolei do wspólnej zabawy na żywo zaprosi zespół Enjoy, który przez radio VOX FM został okrzyknięty następcami "Pięknych i Młodych". Nowy Rok w Malborku uświetni pokaz sztucznych ogni. Start zabawy o 22:00.

LĘBORK

Podobnie jak w poprzednich latach, w sylwestrową noc na Placu Pokoju w Lęborku stanie scena, na której o godzinie 23.15 rozpocznie koncert muzyczny zespołu Monika Band. O północy niebo w centrum miasta rozświetli kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni, zsynchronizowany z muzyką. Po nim lęborczanie dalej będą mogli się bawić razem z zespołem Monika Band.

KWIDZYN

W tym roku Kwidzyńskie Centrum Kultury, oprócz fajerwerków o północy, proponuje wieczór pod teatrem, gdzie wystąpią:

- BRAVE - DJ i producent pochodzący z Warszawy. Od najmłodszych lat muzyka była dla niego głównym hobby i zainteresowaniem. Od 2011 działa aktywnie jako producent i specjalizuje się w muzyce tanecznej, zaś jako DJ pracuje od 2014 roku. Jego cover był odważną próbą zmierzenia się z przebojową piosenką Stevie Wondera "I Just Called To Say I Love You”, która przyniosła mu ogromny sukces podbijając wszystkie stacje radiowe oraz telewizyjne w Polsce. 

- DZIEMIAN - czyli Maciek Dziemiańczuk, młody i kreatywny człowiek o nieszablonowej wyobraźni i głowie pełnej nieskończonej ilości pomysłów. Z wykształcenia wokalista i informatyk. Gra również na perkusji, gitarze elektrycznej, basowej i fortepianie. W latach 2014 - 2016, wraz z niemiecką grupą "The 12 Tenors” zaśpiewał ponad 200 koncertów w Niemczech, Belgii, Luxemburgu i we Włoszech. Jako youtuber stworzył wiele niezapomnianych coverów i autorskich kompozycji, które cieszą się popularnością w całym kraju.


Zabawa rozpocznie się o 23:15 na ul. 11 listopada 13 w Kwidzynie. Wstęp wolny.

KARTUZY

Kartuskie Centrum Kultury zaprasza na wspólne powitanie Nowego Roku do Parku Solidarności w Kartuzach. Impreza rozpocznie się o 23:00 i potrwa do 1:30. W programie imprezy przewidziany jest występ artystyczny grupy M-Jay, pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z Dj-em.

WEJHEROWO

"Sylwester w Parku” to tradycyjna impreza związana z powitaniem nadchodzącego Nowego Roku w Wejherowie. Odbędzie się w Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego i rozpocznie się o 23:00. Hasłem imprezy będą "Podróże przez dekady" - od muzyki lat '70, '80, '90, '00, '10 po współczesne hity. O dobrą muzykę zadba DJ MIKER. Imprezę poprowadzi uwielbiany przez wejherowską publiczność Paweł Recki. W programie również pokaz sztucznych ogni.

SŁUPSK

Słupszczanie spędzą sylwestrowa noc z magią i cygańską muzyką. Przed ratuszem na placu Zwycięstwa w Słupsku uczestnicy będą mogli liczyć na mnóstwo energetycznej muzyki, dobrej zabawy oraz pokaz fajerwerków. Gwiazdą wieczoru będzie Bogdan Trojanek. Początek imprezy o 22:30.

USTKA

W Ustce sylwestrowa noc odbędzie się na scenie Promenady Nadmorskiej. O dobrą zabawę zadbają DJ Floor, Dj Pit Tween, zespół "Specyficzni". Start o 21. Cały program imprezy poniżej.

21:00: DJ Floor (Nominowany do Top 3 DJ Poznań Twórca i Remixer Muzyka Electro House, House, Dance), DJ Pit Tween (II vicemistrz plażowych mistrzostw Polski DJ-ów Muzyka Electro House, House),
23:00: Koncert Zespołu "SPECYFICZNI" - goleniowscy muzycy - Jacek Gałkiewicz perkusja, Arek Kokeli gitara, Mariusz Piotrowicz bas, Hubert Biczkowski Vocal,
24:00: Pokaz pirotechniczny,
00:15: DJ Floor, DJ Pit Tween.

PUCK

Na puckim rynku zabawa rozpocznie się już o 18:00. Dla najmłodszych przygotowano specjalny pokaz animacji. Natomiast od 23:00 o atmosferę zadba DJ. O północny tradycyjnie pokaz sztucznych ogni.

oprac. mkul