Kultura
Fot. Materiały prasowe

piątek,

21 grudnia 2018

17:11

Polska Filharmonia Kameralna zagra wyjątkowy koncert w... Wiedniu. Przed tym na sopocian czeka muzyczna niespodzianka

Polska Filharmonia Kameralna pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego wystąpi w słynnej Grosse Saal (zwanej również Złotą Salą Musikverein) w Wiedniu. Jest ona znana z koncertów noworocznych wiedeńskich filharmoników transmitowanych na całym świecie.

Koncert odbędzie się 12 stycznia o 19:30. Bilety są wyprzedane, ale dla wszystkich sopockich melomanów PFK Sopot przygotowało miłą muzyczną niespodziankę.

PRESTIŻOWY ADRES

- Musikverein to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych adresów na koncertowej mapie Europy. Jestem przekonany, że styczniowy koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności naszego zespołu. Zaproszenie do występu w Wiedniu to dla nas wyróżnienie i wyzwanie, by zaprezentować się wymagającej publiczności z jak najlepszej strony. – mówi Rajski. - To także potwierdzenie, że Polska Filharmonia Kameralna Sopot cieszy się niezmiennie od wielu lat uznaniem i wysoką pozycją artystyczną na europejskim rynku muzycznym - dodaje.

TO ZAGRAJĄ

Sopoccy filharmonicy wykonają w Wiedniu VI Symfonię Franza Schuberta, Uwerturę do Tworów Prometeusza op. 43 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Ludwiga van Beethovena.

Solistą koncertu będzie pianista młodego pokolenia - Alexander Krichel, laureat prestiżowego tytułu "Newcomer of the Year" ECHO Klassik. Sopockiej publiczności artysta jest znany przede wszystkim z płyty CHOPIN HUMMEL MOZART wydanej przez SONY Classic, na której występuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

MUZYCZNA NIESPODZIANKA

Przed wyjazdem do Musikverein, 10 stycznia o godz. 18.00 artyści zagrają specjalny koncert wiedeński w Sali Koncertowej PFK Sopot i zaprezentują się w takim samym programie, jaki zaprezentowany zostanie w Wiedniu.

Ceny biletów: 25 zł/normalny, 15 zł/ulgowy. Można je nabyć online na stronie pfksopot.interticket.pl, a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz w miarę dostępności miejsc na godzinę przed koncertem.

oprac. pOr