Kultura
Fot. Materiały prasowe

piątek,

07 grudnia 2018

10:10

Satyricon gwiazdą pierwszej edycji gdyńskiego Helliad Festu. To jedyny koncert Norwegów w Polsce

Satyricon, norweska legenda metalu, to główna gwiazda festiwalu Helliad Fest 2019, który odbędzie się w przyszłym roku w Gdyni. To już trzeci ogłoszony zespół, który wystąpi w Parku Kolibki 24 sierpnia 2019 roku.


SATYRICON w przyszłe wakacje wystąpi na jedynym koncercie w Polsce podczas pierwszej edycji HELLIAD FEST 2019. Poza norweskim zespołem organizatorzy potwierdzili występ polskich formacji DECAPITATED oraz OBSCURE SPHINX. Łącznie na dwóch scenach zagra 9 zespołów z Polski i zagranicy. Ponadto, organizatorzy postanowili przekazać 1+1% przychodów z grudniowej sprzedaży biletów organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnością.

To pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu, którego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, łączącego wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką tego rodzaju ciężkiego brzmienia - Skandynawią. W parku w gdyńskich Kolibkach
ustawią się dwie duże sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

RODZINNY CHARAKTER IMPREZY

Całe przedsięwzięcie, wzorem kultury skandynawskiej, charakteryzuje mocno rodzinny charakter. HELLIAD FEST aktywnie wspiera wymianę kulturową w obrębie całej Europy, łącząc doznania artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

Festiwal rozpocznie klubowy dzień poprzedzający, gdzie, pod wspólnym logiem HELLIAD FEST, zobaczymy na scenie kolejne sześć zespołów. Więcej informacji poznamy niebawem.

Bilety dostępne są za pośrednictwem Eventim.pl, a dokładną rozpiskę zespołów można znaleźć na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/helliad/ oraz na stronie internetowej https://helliad.com.


SATYRICON GWIAZDĄ FESTIWALU HELLIAD FEST 2019

helliad satyricon2 1000 1Fot. Materiały prasowe

Satyricon to norweski zespół black metalowy, założony w 1991 roku w Oslo. Jego rdzenni członkowie to Sigurd "Satyr" Wongraven - lider, główny kompozytor i autor tekstów - oraz perkusista Kjetil-Vidar "Frost" Haraldstad. Podczas koncertów zespół występuje z udziałem muzyków sesyjnych. Satyricon gra black metal połączony z tradycyjnymi motywami heavy metalowymi, nieustannie testując granice gatunku. Grupa była pierwszym norweskim blackmetalowym zespołem, który związał się z międzynarodową wytwórnią płytową EMI.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gwiazdą pierwszej edycji HELLIAD FEST jest kultowy zespół SATYRICON. To podkreśla, jak wyjątkowy jest HELLIAD - mówi Magdalena Górecka, pomysłodawca i organizator HELLIAD FEST. - Od pierwszego dnia postawiliśmy sobie za cel zorganizować trójmiejską imprezę na światowym poziomie i udało się nam. Zaproszone przez nas zespoły prezentują różne odmiany ciężkiego grania, ale łączy je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia na Pomorzu. Program festiwalu doskonale odwzorowuje charaktery organizatorów i pokazuje, że nie boimy się sięgać wysoko i mieszać ze sobą różnych klimatów muzycznych. Mamy nadzieję, że uczestnicy dadzą nam wotum zaufania i po wakacjach będziemy mogli rozpocząć prace nad kolejną edycją - dodaje
.

 

mro