Kultura
Fot. Materiały prasowe

piątek,

30 listopada 2018

10:11

Po dwóch latach norweska Wardruna wraca do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Wielki powrót do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po dwóch latach do Gdańska powróci norweska folkowa grupa Wardruna.

W listopadzie 2019 r., norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album "Skald”. Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej.

Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu.

WYPRZEDANY KONCERT W GDAŃSKU

W październiku 2017 r. Wardruna wystąpiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na wyprzedanym koncercie, promując trzeci album pt. "Ragnarok", zamykający płytową trylogię runiczną. Album "Skald", który ukazał się w listopadzie 2018 r. jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Vikings. W listopadzie 2019 r. zespół powróci do Gdańska i zagra koncert na scenie Teatru Szekspirowskiego.

Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: - Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny.

Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r.

170 zł (stojące)
200 zł (siedzące)

Informacje o sprzedaży biletów na https://teatrszekspirowski.pl/

W dniu koncertu dostępna będzie ograniczona pula biletów kolekcjonerskich, które będzie można wymienić za bilety drukowane z systemu sprzedaży online i kasy Teatru Szekspirowskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Gdański Teatr Szekspirowski oraz Iron Realm Productions.
mro