Kultura
Fot. Materiały prasowe

środa,

28 listopada 2018

08:17

Decapitated i Obscure Sphinx pierwszymi gwiazdami Helliad Festu w Parku Kolibki w Gdyni

Decapited i Obscure Sphinx otwierają listę gwiazd, które 24 sierpnia 2019 zjawią się w Gdyni na pierwszej edycji polsko-skandynawskiego festiwalu Helliad Fest 2019. Miejscem festiwalu będzie Park Kolibki.
HELLIAD FEST to zupełnie nowy projekt na mrocznej części muzycznej mapy Polski, tworzony przez doświadczoną ekipę organizatorów. To pierwsze takie wydarzenie, którego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, który połączy wysoki poziom polskiej sceny metalu z kolebką ciężkiego brzmienia - Skandynawią. W parku w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

- Osobiście, jako organizator koncertów stoner i doom metalowych, zawsze chciałem tworzyć festiwal, który będzie promował te gatunki w szerszym gronie. HELLIAD FEST jest pierwszym takim wydarzeniem na Pomorzu, co daje nam olbrzymie możliwości do kreowania fantastycznego wydarzenia, podczas którego każdy fan ciężkiego grania znajdzie coś dla siebie - mówi Piotr Ochociński, współorganizator HELLIAD FEST.

IMPREZA DLA RODZIN

Całe przedsięwzięcie, wzorem wartości skandynawskich, ma charakter rodzinny. HELLIAD FEST aktywnie wspiera promocję i wymianę kulturową pomiędzy Polską, a krajami skandynawskimi, łącząc wartości artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

- Nie było dotąd takiego festiwalu na Pomorzu i możemy dać wielu ludziom okazję do posłuchania ulubionych zespołów bez konieczności dalekiego podróżowania. Misją festiwalu jest promocja skandynawskich wartości równości, tolerancji i więzi społecznych, a dobro eksportowe, jakim jest metal, to idealny podkład dla naszego przedsięwzięcia. Tolerancja oznacza dla nas otwarcie się na różne gatunki muzyczne. W innych krajach ludzie chodzą na takie imprezy całymi rodzinami i chcemy, żeby również w Polsce tak było - mówi Magdalena Górecka, organizator HELLIAD Fest.

Gdynia jest idealnym miejscem, żeby ugościć fanów muzyki nie tylko z Polski i Skandynawii, ale także innych krajów Europy. To otwarte miejsce dla otwartych ludzi, a okoliczne atrakcje i bliskość naszego pięknego, polskiego morza, w połączeniu z brzmieniem HELLIAD FEST, zaoferują niezapomnianą mieszankę przeżyć i emocji.

DECAPITATED

Decapitated to polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Założyli ją w 1996 roku w Krośnie gitarzysta Wacław „Vogga" Kiełtyka, perkusista Witold „Vitka" Kiełtyka oraz wokalista Wojciech „Sauron" Wąsowicz. Grupa wydała łącznie siedem albumów studyjnych, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół znany jest na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach muzycznych, takich jak Metalmania, Metalfest, Hunter Fest i Ozzfest. Czasopismo Metal Maniacs określiło grupę mianem nadziei death metalu.
 


OBSCURE SPHINX

Obscure Sphinx to polska grupa muzyczna wykonująca post-metal. Powstała w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Bartosza Badacza i perkusisty Mateusza "Werbla" Badacza. Debiutancka płyta zespołu pt. Anaesthetic Inhalation Ritual miała swoją premierę 15 kwietnia 2011 roku. Od tej pory zespół wydał łącznie trzy albumy studyjne i regularnie gra koncerty nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Twórczość zespołu jest bardzo charakterystyczna dzięki głosowi wokalistki Zofii "Wielebnej" Fraś.Festiwal rozrasta się i potrwa aż dwa dni. Szczegóły nie są jeszcze oficjalnie ujawnione, ale możemy już zdradzić, że pierwszy dzień zaoferuje fanom ciężkiego brzmienia odmienny format spędzenia wieczoru.
 
W tym tygodniu rusza także sprzedaż biletów, które w pierwszej puli Early Bird będą dostępne od 159 PLN.
mro