Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska

poniedziałek,

26 listopada 2018

13:35

To będzie Sylwester pełen gwiazd. Organek, Bovska, Kiev Office i Vacos Malcolm zagrają w Gdyni

Scena stanie tradycyjnie na Skwerze Kościuszki. Goście plenerowego koncertu usłyszą program muzyczny stworzony specjalnie na gdyńskiego Sylwestra.

- Będziemy się bawić wspólnie do najbardziej energetycznych piosenek, a tych na płycie "Kęsy" nie brakuje. Prawie każda się nadaje, by przywitać tego Sylwestra tańcząc - zachęca Bovska. Nie zabraknie też znanych piosenek takich jak "Kaktus" czy "Na niby".

Artystka zapowiada również wyjątkową oprawę wizualną. - Nie może być inaczej. Możecie liczyć na dużo kolorów i świetne światła - zachęca Bovska.

ŻYCIE I ZABAWA

Widowisko zapowiada także Tomasz Organek. - Mamy doskonałe warunki, żeby pokazać nie tylko muzykę, ale też pokazać się od strony wizualnej, na pewno z tego skorzystamy. Przygotujemy na tę okazję coś specjalnego. Chcemy wykorzystać do cna warunki, które się tu pojawią. Od strony muzycznej nie będę proponował najcięższego kalibru. Skupię się na życiu i zabawie - wyjaśnia Tomasz Organek.

GDYŃSKA SERENADA

10-lecie istnienia podczas Sylwestra w Gdyni będzie świętował trójmiejski zespół Kiev Office. Z tej okazji chce stworzyć gdyńską serenadę. - Jest to tajny projekt, ale będzie to związane z wykorzystaniem na płycie naturalnego hałasu mieszkańców Pomorza i Gdyni, którzy sami w sobie są głośniejszym instrumentem od ściany wzmacniaczy gitarowych. Chcemy żeby nas występ był interaktywny. Żeby zmobilizował widzów pod sceną do rozgrzewki przed kolejnymi artystami i wejścia z impetem w Nowy Rok - zapowiada Michał Miegoń z Kiev Office.

ELEMENT NIESPODZIANKI

Po północy na gdyńskiej scenie pojawi się elektroniczny duet Vacos Malcolm. Artyści zapowiadają, że ich występ będzie niespodzianką. - My dwa razy nie zagramy takiego samego koncertu. Mamy co prawda przygotowane utwory, ale za każdym razem wychodzą inaczej. Wokal jest na żywo, wszystkie instrumenty są analogowe. Dodatkowo te urządzenia są bardzo kapryśne i często lubią zrobić coś całkowicie po swojemu. To też wprowadza dodatkowy element niespodzianki. Sami jesteśmy bardzo ciekawi, w jakiej tonacji będzie tym razem - opowiadają ze śmiechem Łukasz Zieliński oraz William Malcolm.

POTRAWY Z CAŁEGO ŚWIATA I STREFA DLA DZIECI

Otwarcie bram zaplanowane jest na godzinę 20. Koncerty rozpoczną się o godz. 21. Chętni skorzystają ze strefy spotkań "Żar tropików". Tam na leżakach i hamakach będzie można odpocząć i ogrzać się przy grzybkach grzewczych. Nie zabraknie też potraw z różnych zakątków świata serwowanych prosto z foodtrucków rozstawionych wzdłuż Skweru Kościuszki. Zaplanowano także strefę dla rodzin z dziećmi. Tam na najmłodszych czekać będą animacje i kreatywne zabawy, a także opaski identyfikacyjne. Warto też zadbać o słuch dzieci zapewniając im wygłuszające słuchawki.

W tym roku sztuczne ognie zastąpi pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową.

Widowisko poprowadzi Kamil Wicik z Radia Gdańsk.

Magdalena Manasterska/mich