Kultura
Benefis Dojrzałości 2018 w Gdańsku Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

poniedziałek,

05 listopada 2018

20:37

Seniorzy napisali wiersze, studenci stworzyli muzykę. Wyjątkowy koncert podczas Benefisu Dojrzałości [ZDJĘCIA]

Osiem utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów odśpiewano na scenie Polskiej Filharmonii na Ołowiance. Wiersze seniorów opatrzone zostały wyjątkową oprawą muzyczną. W Gdańsku odbył II edycja Konkursu Poetyckiego dla Seniorów w ramach Benefisu Dojrzałości.


Benefis Dojrzałości to niezwykłe wydarzenie artystyczne, które po raz drugi odbyło się w Gdańsku. Osiem utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów i wybranych w II Gdańskim Konkursie Poetyckim zostało zaprezentowanych jako kompozycje muzyczne.

WYJĄTKOWA FORMUŁA


W tym roku do wybranych w konkursie utworów muzykę napisało ośmiu kompozytorów. Siedmiu z nich to studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. - Wyjątkowe jest to, że mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch różnych pokoleń. Teksty napisali seniorzy. Ich doświadczone spojrzenie na świat to jedna rzecz, a drugie to młodsze pokolenie, które napisało muzykę do tych utworów. Druga sprawa to osiem zupełnie różnych światów muzycznych, ponieważ każdy z utworów w zupełnie innej stylistyce - mówi Kamil Cieślik, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Wiersze oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, instytucji społecznych i miejskich działających na rzecz seniorów.

jK


Zobacz Galerię