Kultura
Fot. screenshot ze spotu

środa,

17 października 2018

14:33

Złota kula nad Gdańskiem tym razem w filmie. Zobacz spot promujący "Sąd Ostateczny" [FILM]

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprezentowało spot promujący arcydzieło Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny". To kolejna już odsłona "Złotej kampanii", którą na zlecenie Muzeum realizuje Studio TOFU.

Złota kula, której "inwazji" w przestrzeni Gdańska doświadczyć można było wielokrotnie na różne sposoby w ciągu minionego roku (złoty tramwaj, plakaty, kula na Placu Kobzdeja) powraca tym razem w filmie promującym dzieło Hansa Memlinga.PIĘKNA KOBIETA


W filmie zobaczyć można tym razem także zjawiskową, młodą kobietę o urodzie pasującej do malarskich wyobrażeń niderlandzkiego mistrza. Artyści ze Studia TOFU zrobili internetowy casting twarzy, która mogłaby ich zdaniem temu wyobrażeniu odpowiadać i wybrali Berenikę Godlewską studentkę Akademii Sztuk Pięknych w... Gdańsku!

WYJĄTKOWA MUZYKA

Autorem muzyki, która przywoływać ma czasy, gdy "Sąd Ostateczny" powstawał, jest gdański kompozytor Stefan Wesołowski. Nagranie odbyło się w kościele Św. Trójcy w Gdańsku - dzięki uprzejmości ojców Franciszkanów - nocą (żeby w tle nie było słychać współczesnych dźwięków miasta). Wnętrze Trójcy charakteryzuje się najlepszą akustyką wśród gdańskich świątyń, ponieważ sklepienia w nawie głównej nie zostały zniszczone w czasie wojny.

- Mamy nadzieję, że film wzbudzi tyle samo emocji, dyskusji i opinii, co plakaty, na których złota kula, wzięta wprost z obrazu, została zlokalizowana w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Gdańska - mówi Wojciech Bonisławski, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Zespół, który zrealizował film:

Scenariusz: Daniel Naborowski
Scenopis: Daniel Naborowski & Adam Chyliński
Storyboard: Adam Chyliński
Operator: Mateusz Macur
Zdjęcia: Armada Films & AeroLab
Reżyser: Adam Chyliński
Aktorka: Berenika Godlewska
3D: ASTRO & TOFU Studio
Make up: Agnieszka Wolska
Kolorkorekcja: Adam Chyliński
Montaż: Adam Chyliński
Muzyka: Stefan Wesołowski
Wokaliści: Aleksandra Zawada, Paweł Zawada, Maja Siemińska, Stefan Wesołowski
Dźwięk: Piotr Kaliński
Konsultacje: Małgorzata Posadzka
Project managment: Daniel Naborowski
Produkcja: TOFU Studio

oprac. mar