Kultura
Koncert na Ołowiance . Fot. Radio Gdańsk

sobota,

18 sierpnia 2018

19:29

Wakacje z Bohaterami na Ołowiance w Gdańsku. Tak wyglądał koncert Contra Mundum

Młodzi i starsi, a także całe rodziny pojawiły się dzisiaj na koncercie zespołu Contra Mundum. Ten odbył się przy Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

- Contra Mundum prezentuję formę rocka patriotycznego, toteż koncert wpisuje się w ogólnopolskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreślał Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej w Gdańsku, który zorganizował wydarzenie.

- Taka forma doskonale trafi do ludzi, szczególnie młodych, a w naszym odczuciu warto promować dobrych twórców. Jesteśmy przekonani, że Contra Mundum to znakomita ekipa. Zespół w swoich utworach nawiązuje do różnych, często zapomnianych, ale pięknych kart historii Polski - dodał Andrzej Skiba

ROCK DLA STARSZYCH

Podczas wydarzenia obecny był także Kacper Płażyński, który przyznał, że bardzo lubi występujący zespół. - Rock może być skierowany do młodych i starszych ludzi, szczególnie wtedy, kiedy opowiada o patriotyzmie, o tych bardzo ważnych sprawach dla nas wszystkich - podsumował.

To nie pierwszy koncert Contra Mundum w Gdańsku. Zespół grał wcześniej w Filharmonii Bałtyckiej - m.in. na zaproszenie gdańskiej Solidarności 29 czerwca 2015 r. podczas spotkania organizacji związkowych Regionu Gdańskiego.

Tegoroczny koncert był częścią projektu Wakacje z Bohaterami organizowanego przez Instytut Debaty Publicznej. Partnerem wydarzenia był gdański oddział IPN

dw/jK


Zobacz Galerię