Kultura
Wojciech Waglewski i Bartosz Łęczycki wystąpią 6 września w Studiu im. Janusza Hajduna Fot. mat. prasowe

czwartek,

09 sierpnia 2018

13:16

Spotkanie dwóch wirtuozów - gitary i harmonijki. Duet Waglewski & Łęczycki zagra akustycznie w Radiu Gdańsk

Założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, utalentowany gitarzysta i kompozytor oraz najlepszy harmonijkarz w Polsce spotkają się w Studiu im. Janusza Hajduna, by zagrać dla naszych słuchaczy. Niezwykły duet zagra akustyczny koncert w Radiu Gdańsk już 6 września.
Charakterystyczny wokal Wojtka Waglewskiego w połączeniu z brzmieniem gitary i harmonijki ustnej to przepis na koncert wyjątkowy. Słuchacze Radia Gdańsk będą mogli na żywo posłuchać niezwykłego duetu. W repertuarze znajdą się kompozycje Wojciecha Waglewskiego z płyt Voo Voo, projektu Maleńczuk & Waglewski "Koledzy" czy płyty Waglewski Fisz Emade "Męska muzyka".

- Jestem przekonany, że będzie to niecodzienne i wyjątkowe spotkanie. Będziemy mogli usłyszeć piosenki Wojciecha Waglewskiego w aranżacjach innych niż te znane z płyt. Na pewno nasi słuchacze zapamiętają ten występ na długo - mówi nasz dziennikarz i organizator koncertu Kamil Wicik.

ZNANY OJCIEC

Wojciech Waglewski jest założycielem i liderem zespołu Voo Voo, twórcą projektu Męskie Granie, gitarzystą, kompozytorem, autorem i producentem muzycznym. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak "Bemibem", "Osjan", "Morawski Waglewski Nowicki Hołdys". Waglewski jest laureatem Paszportu Polityki za działalność kompozytorską, producencką i za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

Ze swoim synami - raperem Bartoszem "Fiszem" i producentem Piotrem "Emade" - stworzył też dwa albumy.


MISTRZ HARMONIJKI

Z kolei Bartek Łęczycki to najlepszy harmonijkarz w Polsce według czytelników kwartalnika "Twój Blues". Tytuł ten otrzymał za lata 2005 i 2006. Jest cenionym nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych, np. Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Maseckim, Mariuszem Bogdanowiczem, Arturem Lesickim, Jackiem Niedzielą, Sławkiem Wierzcholskim, Romanem Puchowskim i Piotrem Biskupskim.

Ostatnio "Boruta" współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu, Fiszem i Emade. W 2007 roku otrzymał platynową płytę za udział w projekcie "Maleńczuk & Waglewski - Koledzy".


Duet Waglewski & Łęczycki 6 września wystąpi w Radiu Gdańsk. Koncert rozpocznie się o 19:05 i będzie w całości transmitowany. Bilety na to wydarzenie można wygrać na naszej antenie.

mich