Kultura
fot. Martyna Wagner

wtorek,

17 lipca 2018

15:40

Od prawie pół wieku osiąga same sukcesy. Chór UG chce podjąć się nowego wyzwania, ale jest mała przeszkoda

Tysiące przejechanych kilometrów, setki prześpiewanych godzin na próbach - to wszystko charakteryzuje Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół istnieje już 47 lat i każdego roku podejmuje się nowych wyzwań i śmiałych projektów. Teraz stawia sobie nowy cel – międzynarodowy festiwal chóralny w Hiszpanii.

Niestety taki wyjazd wiąże się ze sporymi kosztami i pieniądze właśnie w tym wypadku są główną przeszkodą. Jedyną szansą ku temu, by chór mógł spróbować swoich sił w VIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Hiszpanii, jest wsparcie z zewnątrz.

WIELKA ZBIÓRKA

VIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny "Canco Mediterrania" 2018 to festiwal, w którym dotychczas wzięło udział aż 110 chórów z 18 państw. Aby móc zrealizować tegoroczne marzenie, chór zdecydował się wziąć udział w zbiórce pieniędzy na portalu Polak Potrafi >>>TUTAJ. Środki, które uda się uzbierać dzięki akcji, zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów dojazdu.

MAGNES, A MOŻE DŻEM?

W projekt zaangażowani są wszyscy członkowie chóru. Dla wspierających chórzyści przygotowali różne nagrody. Od płyt z koncertów, po magnes z podróży do Hiszpanii. Darczyńcy znajdą także podziękowania w formie samodzielnie zrobionego dżemu owocowego, nauki dyrygowania z dyrygentem prof. Marcinem Tomczakiem lub wspólnego wieczornego wyjścia w towarzystwie chórzystów.

 

bartosz bałka

Fot. Bartosz Bańka


PASJONACI I SYMPATYCY

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego to grupa sympatyków i pasjonatów muzyki. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć artystycznych zdobytych we Włoszech, Korei Południowej, Niemczech, Chinach oraz na Łotwie. Miał zaszczyt współpracować z największymi osobowościami muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Ennio Morricone, Jean Michelem Jarrem, J.A.P. Kaczmarkiem oraz Leszkiem Możdżerem.

oprac. mk