Kultura
Fot. M. Siwowski

środa,

11 lipca 2018

10:47

Będą premiery, będą filmy niszowe. Do Pruszcza Gdańskiego po 20 latach wraca kino

Nowa sala do wyświetlania filmów powstaje w Centrum Kultury i Sportu dzięki projektowi do budżetu obywatelskiego, którego autorem jest pruszczanin Jerzy Kruczkowski.

- Do napisania tego projektu zainspirował mnie "Król Lew". Pamiętam jak w latach 90. oglądaliśmy go z moją ówczesną dziewczyną w kinie. Łącznie w sali były 4 osoby. To był czas, w którym wszyscy wieszczyli koniec kin. No i rzeczywiście dwa pruszczańskie kina "Ikar" i "Krakus" upadły, ale rozwinęły się trójmiejskie multipleksy. Ludzie wciąż chętnie chodzą do kina. Myślę, że to dobry czas na to, aby kino wróciło do Pruszcza - mówi Jerzy Kruczkowski.

NA BURSZTYNOWYM SZLAKU

Jak podkreślają urzędnicy z Pruszcza Gdańskiego, "Kino na bursztynowym szlaku" - bo tak nazywał się będzie pruszczański obiekt - będzie niezależne od ogólnopolskich sieci multipleksów.

- "Kino na Bursztynowym Szlaku" nie przynależąc do żadnej sieci, ma możliwość zaoferowania nowości kina światowego z premierami włącznie. To oznacza, że aby zobaczyć dużą hollywoodzką produkcję, nie trzeba wybierać się do wielkich sal w multipleksach - mówi burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

OD WRZEŚNIA

Nowe kino w Pruszczu Gdańskim zacznie działać we wrześniu. Jak zapewniają jego twórcy, będzie można oglądać tam nie tylko filmy komercyjne, ale także kino niszowe.

 

Sylwester Pięta/mili


Zobacz Galerię