Kultura
Fot. Muzeum Gdańska

wtorek,

10 lipca 2018

13:21

10-tomowa kronika, testament i wiele innych pamiątek trafiło do Muzeum Gdańska [ZDJĘCIA]

Gdańszczanie podzielili się z muzeum miejskim pamiątkami z rodzinnych archiwów. Do muzeum trafiło około 40 różnych eksponatów z domowych szuflad. - To zdjęcia, dawne paszporty, dokumenty, przypinki – wylicza Andrzej Gierszewski, rzecznik Muzeum Gdańska.

Nowe nabytki to efekt V Światowego Zjazdu Gdańszczan i odsłony projektu Mobilnego Muzeum Gdańska. W czasie zjazdu w Gdańsku gościli Gerd-Dietrich Ewert, pełnomocnik ds. kontaktów z Gdańskiem z Bractw Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece oraz Barbara von Hoene – potomkinię rodu dawnych właścicieli Parku Oruńskiego, którzy także przekazali eksponaty muzeum.

10-TOMOWA KRONIKA I TESTAMENT


Gerd-Dietrich Ewert przekazał 10-tomową kronikę Bractw Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece, natomiast Barbara von Hoene przekazała testament Emilii von Hoene z 1917 r., który dotyczył spraw związanych z zabytkowym założeniem parkowym.

WYSTARCZY TELEFON

To nie koniec akcji, bo wszyscy zainteresowani przekazaniem swoich pamiątek z rodzinnych archiwów do Muzeum Gdańska albo nieodpłatnym wykonaniem kopii cyfrowej przedmiotów związanych z dziejami miasta i Pomorza, mogą dokonać tego do końca 2018 r. Wystarczy skontaktować się z pracownikami miejskiego muzeum. W tej sprawie należy skontaktować się z Muzeum Gdańska pod numerami telefonu +48 519 486 653 / +48 512 418 757 lub e-mailem: historia@muzeumgdansk.pl.

 

 

oprac. dw/mili


Zobacz Galerię