Kultura
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

13 czerwca 2018

18:01

A w wakacje chodźmy do kina... pod chmurką. Oto trójmiejskie propozycje

Kino nie musi ograniczać się do czterech ścian i panujących między nimi egipskich ciemności. Dlatego Trójmiasto wychodzi z alternatywą i oferuje mieszkańcom kino na świeżym powietrzu - a dachu, na plaży czy nawet w lesie. Propozycji jest sporo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Tym bardziej, że pogoda sprzyja i nikt nam nie zarzuci, że nie spędzamy czasu poza domem czy... murami kina.

WĘDRUJĄCA CZERWCÓWKA FILMOWA

To pokazy filmowe w różnych częściach Gdańska. 2 pokazy już się odbyły, a przed nami 2 kolejne. Repertuar został dobrany tak, żeby trafił w gusta każdego. To produkcje wielokrotnie nagradzane, o dużych walorach artystycznych, ale też takie, które pozwalają się zrelaksować. Wstęp do „kina” jest darmowy. Te produkcje mamy szanse zobaczyć w najbliższych dniach:

15.06 godz. 21.30 – Orunia: Amfiteatr w Parku Oruńskim - „Boska Florence”

17.06 godz. 21.30 - Osowa: Park Heleny i Diany „BFG: Bardzo Fajny Gigant”


NA DACHACH MIASTA

To już trzeci rok, kiedy można przyjść do kina na dachu Teatru Szekspirowskiego. Pokazy będą się odbywać w soboty od 23 czerwca do 25 sierpnia. Za bilet zapłacimy 10 złotych, liczba miejsc jest jednak ograniczona.

W tym roku obejrzymy aż 11 pozycji. Cykl rozpocznie włoski film „Zwariować ze szczęścia” a zakończy brazylijski „Jestem Rosa”. Nie zabraknie też takich hitów jak „Paterson” Jima Jarmuscha czy „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa. W przypadku złej pogody wybrane pokazy zostaną przeniesione na inny dzień. W tym roku będzie można kupić bilet także przez internet, co jest sporym ułatwieniem.


WODNE SEANSE

Światowy Zjazd Gdańszczan (6-8 lipca) to także dobra okazja do przyjścia na film. A w tych dniach będzie można zobaczyć je... na wodzie. Po Motławie będzie pływał telebim, a kinowymi fotelami będą... łodzie. Może się to okazać absolutnym hitem. Pływając, obejrzymy 7 lipca o 22:00 „Dwóch ludzi z szafą” Romana Polańskiego. Tuż po tym filmie na terenie Muzeum Archeologicznego zagrany zostanie „Trzeci”. 6 lipca w tym samym miejscu zobaczymy kultowy obraz „Do widzenia do jutra” i dzieło, które zrobiło furorę, czyli animację „Twój Vincent”. Podczas zjazdu filmy będą darmowe.

A SOPOT?

W poprzednim roku można było wybrać się do kina na sopockim molo. Wachlarz propozycji był dość obszerny. Nie wiadomo jednak, jak i gdzie zorganizowane będą tegoroczne pokazy, organizator nie podał jeszcze żadnych szczegółów.

NA PLAŻY I W MIEŚCIE – GDYNIA

Ósma edycja kina na orłowskiej plaży to żadna niespodzianka. W lipcu i sierpniu w wybrane poniedziałki i wtorki obejrzymy filmy znane, kochane przez widzów i wielokrotnie nagradzane. Tu zobaczymy między innymi „Plan Maggie” Rebekki Miller czy irańsko-francuską produkcję - „Klient”. Niektóre filmy pokrywają się z wyświetlanymi na dachu Teatru Szekspirowskiego. Cena biletu wyniesie nas 12 zł.

W Gdyni zobaczymy też filmy wyświetlane na ścianie C.H. Batory, co jest nowością. W co drugi piątek, zupełnie za darmo widzowie obejrzą filmy „wakacyjne” - lekkie i przyjemne, dla każdego. Będziemy mogli zobaczyć oscarowy film „La la Land” czy „Point Break. Na fali”.

pOr