Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska

niedziela,

10 czerwca 2018

12:59

Gdyńska "Bajka z bike'a", czyli pierwsza w Polsce rowerowa księgarnia

Ma kilka półek i jest najmniejszą księgarnią w Polsce. "Bajka z bike'a", czyli księgarnia na rowerze powstała w Gdyni. Jej twórcy najpierw założyli rodzinne wydawnictwo, teraz przyszedł czas na sprzedaż w terenie. Do tego celu stworzyli specjalny rower.

 

SPECJALNIE DOSTOSOWANY ROWER

- Zamówiliśmy sobie rower. Przystosowaliśmy go według naszego autorskiego pomysłu i staramy się sprzedać książki w taki nietypowy sposób. Trzeba było dorobić taką przednią półkę, na której umieściliśmy kuferek, w której są książki. Podobnie było też z bagażnikiem tylnym, który też zyskał tutaj dodatkowe pudełko. Do tego jeszcze dwa koszyki plus dwa drewniane pudełka - opowiada Łukasz Kosik z Wydawnictwa Inne. 

 IMG 9267

Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska

Nie tylko rower jest retro, ale też sam właściciel. - Jest oczywiście taka stylowa torba i do tego specjalny kapelusz - opowiada Łukasz Kosik.

POMYSŁY WŁASNEGO AUTORSTWA

W mobilnej księgarni można kupić kilka tytułów. - To są książki naszego wydawnictwa. Jesteśmy małym gdyńskim wydawnictwem. Mamy zatem między innymi "Bajki ze zrozumieniem i konfiturką". To jest pierwszy tom tych bajek. Opowiada o wymyślonej krainie, która nazywa się Dolinka Kotlinka. Zamieszkuje ją cała galeria dosyć niezwykłych postaci - mówi właściciel mobilnej księgarni.

IMG 9270

W mobilnej księgarni znajdziecie autorskie pomysły gdyńskiego wydawnictwa. Fot. Radio Gdańsk/Magdalena Manasterska


Książki z roweru będzie można kupić w Gdyni i okolicach. Mobilna księgarnia będzie pojawiała się także na imprezach plenerowych. Na rowery z książkami w wakacje przesiadają się także pracownicy Biblioteki Gdynia. W Gdańsku natomiast działa Buktrak, czyli księgarnia w samochodzie.

Magdalena Manasterska/mkul