Kultura
Wręczenie klucza do bramy Gdańska przez Pawła Adamowicza. Radio Gdańsk/Marlena Chrostowska

piątek,

25 maja 2018

16:09

Klucze do bram miasta w rękach żaków. Studenci będą bawić się przez trzy dni

Paweł Adamowicz na Targu Węglowym przekazał klucze do bram miasta gdańskim studentom. Wydarzenie to przypieczętował przemarsz żaków z Targu Węglowego na Plac Zebrań Ludowych, gdzie w piątek i sobotę odbędą się koncerty.

Po latach osobnego świętowania, trójmiejscy studenci wracają do tradycji organizowania międzyuczelnianych Juwenaliów Studenckich. Tradycja pochodów juwenaliowych w Trójmieście sięga 1957 roku. Wydarzenie, które przeszło do historii, miało miejsce rok później. Para studentów z Politechniki Gdańskiej wzięła wtedy ślub, a ich świadkami byli ówczesny rektor Politechniki Gdańskiej i zastępca dowódcy Marynarki Wojennej.

WIELKI POCHÓD JUWENALIOWY

W tym roku studenci przeszli z Targu Węglowego na Plac Zebrań Ludowych w kolorowych strojach. – Ja przebrałem się za Pikachu. Pamiętam bajkę i grę pokemony, które bardzo lubiłem. – Ja jestem pandą, bo bardzo lubię te zwierzątka - mówili studenci Politechniki Gdańskiej. Były też osoby przebrane za Jezusa, różowego króliczka czy świnkę morską.

O 16 rozpoczął się piątkowy koncert. W piątek wystąpią Cleo, Denzel, Mesajah, Grubson, Pezet i Organek.

CO W KOLEJNE DNI?

W sobotę będzie można posłuchać zespołów Jelonek, O.S.T.R , Kult, Smolik & Kev Fox, Chloe Howl i Ella Eyre. Tego dnia koncerty odbędą się również na Placu Zebrań Ludowych. Impreza zakończy się po północy. Bilety cały czas są dostępne na stronie eventim.pl. Przed wejściem na koncerty znajduje się też kasa biletowa.

W niedzielę na Targu Węglowym odbędzie się tzw. Chillout Day, czyli "śniadanie na trawie". Po dwóch dniach imprezowania studenci będą wypoczywać i regenerować siły. Śniadanie zacznie się o 12 i potrwa aż do godziny 18.

 

chr