Kultura
Słupsk przejęli studenci Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

środa,

16 maja 2018

15:28

Kolorowa parada rozpoczęła juwenalia w Słupsku. Kto zagra i ile kosztują bilety?

Studenci rządzą w Słupsku. Od kolorowej parady ulicami miasta rozpoczęły się trzydniowe juwenalia. Większość zaplanowanych imprez będzie odbywać się na terenie kampusu Akademii Pomorskiej.


W planie są koncerty, konkursy i boje studenckie. Studenci, którzy przechodzili ulicami Słupska w kolorowej paradzie - mówili reporterowi Radia Gdańsk, że zamierzają się dobrze bawić, bo później czeka ich już sesja.

POGODA I KLIMAT

- Jest super. W tym roku pogoda nam dopisała i ludzie się świetnie zaangażowali. Warto korzystać z tego co się będzie działo, bo za chwilę mamy egzaminy. W środę gra Dj Hazel, w czwartek mamy TABU i Tego Typa Mesa, a w piątek gwiazda całych juwenaliów, czyli zespół LemOn - mówi Justyna Gugała, przewodnicząca Parlamentu Studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku.

- Najważniejsze, że są ludzie i piękna pogoda. To właśnie kwestia tych ludzi jest taka, że nieważne jak, ale ważne z kim i można się świetnie bawić - dodaje inna studentka ze Słupska.

- Ja liczę na świetną zabawę ze znajomymi i odpoczynek od nauki. Później sesja, więc warto korzystać - mówił student III roku na Akademii Pomorskiej.

WEJŚCIÓWKI

Juwenalia w Słupsku potrwają do piątku. Wejście na koncerty dla osób, które nie są studentami jest płatne. DJ Hazel - 10 zł., Ten Typ Mes - 15 zł., LemON - 20 zł.

 

Paweł Drożdż/pOr