Kultura
Fot. Albert Pabijanek

poniedziałek,

30 kwietnia 2018

12:19

Znamy kolejną gwiazdę cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół". Zespół L.Stadt zagra w naszym studiu

Grają rock z elementami surf rocka, country, psychodelii. Pochodzą z Łodzi. L.Stadt wystąpi w naszej rozgłośni, w ramach cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół".
Zespół tworzą Łukasz Lach – gitara, fortepian, śpiew, Adam Lewartowski – gitara basowa, Andrzej Sieczkowski – instrumenty perkusyjna i Piotr Gwadera – perkusja. Panowie zadebiutowali występem na Camerimage 2003. Rok później wystąpili w Monachium i Stuttgartcie oraz na festiwalu Class Rock we francuskim Aix-en-Provence. W 2005 brali udział na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.


NADZIEJA POLSKIEJ MUZYKI

Ich debiutancki album miał swoją premierę 29 lutego 2008 roku. Płyta zyskała dobre recenzje, a zespół, według polskich mediów, został uznany za "nadzieję polskiej muzyki". Twórczość zespołu zagościła także w teatrze w spektaklu "Yotam" na scenie łódzkiego Teatru Nowego oraz w kinie w filmie "Aleja gówniarzy". Nagrania zespołu zostały wydane na składankach: Lista przebojów Programu Trzeciego, Offensywa, Program Alternatywny, FDM oraz do ścieżki dźwiękowej filmu "Aleja Gówniarzy" oraz "Wszystkie Covery Świata” z utworem Ain’t Got My Music (John Porter).

NAJWAŻNIEJSZE FESTIWALE

Zagrali ponad 200 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce oraz za granicami min. w Niemczech, Anglii, Chorwacji oraz na festiwalach PKO BP London Live – Wembley Arena, Open'er, Off Festival, Aix Provance Class-rock, Festiwal Łódź Czterech Kultur, Wrocław Non Stop, Bremen Viertel Fest, B2gheter (Litwa). W 2010 roku zespół otrzymał zaproszenie na jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych – SXSW – w Austin. W trakcie pobytu zespół zagrał w sumie 13 razy, odbywając przy tym pierwsza trasę po Teksasie (Austin, Houston, Dallas, Fort Worth).


WIELKI POWRÓT

Zespół po kilku latach powrócił z nowym albumem, zatytułowanym "L.Story". Zawiera 8 utworów do tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt rocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Chór Teatru Chorea, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Dworakowskiego.

Utwór "Oczy Kamienic", singiel z ostatniego wydawnictwa, miał swoją radiową premierę w marcu 2017. Płyta "L.Story" ukazała się w maju zeszłego roku. Koncert będzie promocją tego wydawnictwa. Zespołowi będzie towarzyszył 4-osobowy chórek.

 

Zespół zagra w Radiu Gdańsk 18 maja (w piątek) o 19:05 w ramach cyklu "Radio Gdańsk dla Przyjaciół". Bilety do zdobycia na naszej antenie.


oprac. mk