Kultura
Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Piekło

niedziela,

15 kwietnia 2018

17:02

Radio Gdańsk zabrało słuchaczy do Teatru Miniatura. Kolejny Kulturalny Weekend [ZDJĘCIA]

Tym razem w ramach akcji Kulturalny Weekend zaprosiliśmy Państwa na spektakl "Tramwaje".


Nasi prezenterzy przez cały ubiegły tydzień na antenie rozdawali wejściówki na to przedstawienie. Rozeszły się wszystkie podwójne zaproszenia, których było 115. Na teatralnej sali zasiadł komplet widzów.

O SAMODZIELNOŚCI I PRZEŁAMYWANIU LĘKÓW

Scenariusz przedstawienia został zainspirowany opowiadaniami dzieci przesłanymi na konkurs Gdańskich Autobusów i Tramwajów, Fundacji Wspólnota Gdańska oraz Miasta Gdańsk. "Tramwaje" to zabawna opowieść o samodzielności i przełamywaniu lęków. Jej głównym bohaterem jest nowy tramwaj, który wyrusza w podróż, żeby pokonać strach i jak inne tramwaje zasłużyć na imię. Od premiery, która miała miejsce w lutym 2017 roku spektakl spotyka się w bardzo pozytywnym odbiorem – nie tylko ze strony najmłodszych widzów, ale i dorosłych

- Przez te różne formy i przez to, że tak blisko jesteśmy z widzami i dziećmi, które żywiołowo reagują na to, co się dzieje, czujemy radość bijącą od widzów i podążanie za akcją - mówił odtwórca głównej roli Tebiego, Jakub Ehrlich. Dobrą zabawę potwierdzili też sami widzowie, którzy z zadowoleniem wychodzili ze spektaklu. - Oryginalne przedstawienie, osadzone w Gdańsku, miłe zaskoczenie muszę przyznać - tym bardziej mi się podoba. Ponadto jest tez oko puszczone do dorosłych. - Świetne przedstawienie i teksty, także dla dorosłych – mówili widzowi.

Od premiery, która miała miejsce w lutym 2017 roku, spektakl spotyka się w bardzo pozytywnym odbiorem - nie tylko ze strony najmłodszych widzów ale i dorosłych. Scenariusz napisał dyrektor Miniatury, Romuald Wicza-Pokojski. Przedstawienie wyreżyserował Michał Derlatka.

Aleksandra Nietopiel/mich


Zobacz Galerię