Kultura
Fot. Radio Gdańsk/materiały prywatne

poniedziałek,

12 marca 2018

19:20

Gdańszczanka, która zagra ramię w ramię z Mikromusic i Natalią Przybysz. Odet gościem Kamila Wicika [POSŁUCHAJ]

Pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Czaruje publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk - melancholijnej liryki i humoru. Aleksandra "Odet" Dąbrowska była gościem Kamila Wicika w audycji Młoda polska muzyka w Radiu Gdańsk.

Artystka zagra osiem koncertów z Mikromusic i Natalią Przybysz na przełomie marca i kwietnia. Trzeci z nich odbędzie się w sobotę 17 marca o 19:00 w gdańskim Starym Maneżu. To bardzo wiosenna trasa koncertowa trzech silnych, lecz subtelnych i kobiecych osobowości polskiej sceny muzycznej.

- Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego składu i takich osób towarzyszących mi na scenie. Muszę się przyznać, że nie myślę o tym, co ta trasa może mi dać, jakie korzyści będę z tego miała czy jaki przełom nastąpi. Myślę, że będę to oceniać dopiero jak zagram ostatni koncert w Krakowie, zejdę ze sceny, odetchnę z ulgą i powiem, że udało się, jest okej i teraz mogę wyciągać wnioski i analizować całą sytuację - mówiła Odet.

"O ŚWIETNYM GUŚCIE"

- Z czego się najbardziej cieszę, to, że będę mogła zagrać po raz pierwszy w wielu miastach, dla fantastycznej publiczności. Będą to osoby, sądząc po tym, jaką muzykę gra Mikromusic i Natalia, o świetnym guście muzycznym, więc nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego słuchacza - mówiła Odet.

- Koncertu w Gdańsku, w Starym Maneżu już się nie mogę doczekać. Będzie wielu znajomych, mam nadzieję, będą krzyczeć pod sceną, będzie wsparcie - dodała.

Posłuchaj całej rozmowy Odet z Kamilem Wicikiem w Radiu Gdańsk:


mk