Kultura
Fot. Pxhere

piątek,

09 marca 2018

11:25

Koniec tygodnia bogaty w koncerty. Bitamina, Mozil czy Happysad, to tylko część propozycji [CO ROBIĆ W WEEKEND]

Skoro weekend, to i weekendowe imprezy. A jeśli mówimy imprezy, to... każdy myśli coś innego. I każdy też znajdzie coś dla siebie w naszym cotygodniowym zestawieniu najciekawszych wydarzeń. W tym tygodniu królują koncerty, ale dzieci i fani sportu czy teatru też coś dla siebie znajdą.

Na początek coś dla dzieci właśnie. Wyjątkowy spektakl przygotowuje Teatr Miniatura w Gdańsku. W sobotę premiera "Gwiazdki z nieba". To opowieść o gwiazdce, która nudzi się na niebie i postanawia spaść na Ziemię. Tutaj, jak małe dziecko, poznaje otaczający świat - zmieniające się pory roku, zwierzęta i przyrodę. Premiera "Gwiazdki z nieba" w sobotę o 17:00 w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Z kolei Ambelucja i Muzeum Sopotu zapraszają na rodzinne spotkania z książką i sztuką pt.: "Bajarka opowiada". W niedzielę w samo południe odbędą się warsztaty wyobraźni z książką "Cień". Wstęp jest wolny.

TANIEC I SPORT

Dla trochę starszych święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki. Afro Stage Workshops to dwa dni warsztatów afro dance z profesjonalnymi tancerzami, wyjątkowe koncerty i spotkania z choreografami. Wydarzenia w sobotę i w niedzielę od 12:00 w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Jednorazowe bilety na warsztaty kosztują 40 zł.

Całe rodziny mogą wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Gdańska w Badmintonie już w niedzielę od 11:30 w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. W kategoriach młodzieżowych wpisowe: 20 zł. W kategorii open dla dorosłych 100 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla Mateusza chorego na wrodzoną wadę centralnego układu nerwowego.

NA DUŻYM EKRANIE I NA SCENIE

Przegląd Według Wajdy od soboty w Europejskim Centrum Solidarności. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem "Andrzej, Krystyna, dobrze wyreżyserowane". W programie koncerty, seanse, wystawa, a także dyskusje o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Na początek w sobotę o 12:00 spacer subiektywny śladami Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz .

A w Stacji Orunia GAK Dworek Gdańsk europejska premiera japońskiego spektaklu butoh "Sasaramosara". Sformułowanie "sasara mo sara" oznacza "nieokiełznany chaos". 70 lat temu, bomba atomowa zmiotła z powierzchni ziemi 90% miasta Hiroszima i zdewastowała to, czym było. Główną osią spektaklu jest pytanie o przeszłość, teraźniejszość i przyszłość broni jądrowej. Spektakl w sobotę o 18:00. Bilety: 15-20 zł

MNÓSTWO DŹWIĘKÓW

Najlepsze chóry Europy wystąpią w Trójmieście po raz siódmy. Miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję uczestniczyć w koncertach , które zaplanowano w gdańskich kościołach, Ratuszu Staromiejskim i w Auli Politechniki Gdańskiej. Konkurs chórów potrwa od piątku do niedzieli. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Muzyka na Wielki Post w Kościele Zielonoświątkowym w Gdańsku. Cappella Gedanensis zaprasza na koncert z okazji stulecia odzyskania niepodległości. W koncercie muzyki polskiej wystąpią: Jan Pawlikowski, Marian Pawlik, Mirosław Małecki, Marcin Ciszewski, Katarzyna Kowacz, Tytus Wojonowicz pod batutą Przemysława Fiugajskiego. W programie J.S. Bach, A. Vivaldi i J.D. Zelenka. Początek w niedzielę o 18:00. Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona. Informacje pod numerem 58-302-26-58.

Koncertem, którego nie można przegapić, jest występ jednego z najważniejszych zespołów polskiego hip-hopu - Pokahontaz. Usłyszeć będzie można materiał z najnowszej płyty "Reset". Początek w sobotę w sopockim klubie Scena. Otwarcie drzwi o 20:30. Bilety od 45 zł.

I JESZCZE WIĘCEJ DŹWIĘKÓW

Czesław Mozil wraca do gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, aby zaprezentować materiał z najnowszej płyty "Księga Emigrantów. Tom II". Artysta z zespołem wystąpi w sobotę o 20:00. Bilety od 50 zł.

Zespół Bitamina wraca do Trójmiasta. W niedzielę w gdyńskim klubie Atlantic będzie można usłyszeć ich najbardziej znane utwory, jak "Dom", "Tacosy" czy "Kuba". Otwarcie drzwi o 18-tej. Bilety kosztują 39 zł.

Tego dnia zagra też Happysad. Jako support wystąpi zespół Sonbird. Koncert o 19:00 w gdańskim Parlamencie. Otwarcie drzwi o 18:00. Bilety kosztują 60 zł.

 

oprac.mk