Kultura
Fot. Pxhere

wtorek,

13 lutego 2018

15:15

Ogniste tango, gra miejska lub spacer "Mostem Miłości". Podpowiadamy, jak zaplanować walentynkowy wieczór [CO, GDZIE, ZA ILE?]

Święto zakochanych, kochających i kochanych już w tę środę. Walentynki, to wyjątkowa okazja, żeby spędzić ze swoją drugą połówką trochę czasu, zrobić coś wyjątkowego, szalonego lub nietypowego. Coś, czego nie zrobilibyśmy bez pewnego impulsu. Dlatego wybraliśmy kilka wydarzeń, które mogą okazać się doskonałym pomysłem na spędzenie tego wieczoru.

Zanim jednak znajdziemy się na miejscu, musimy tam jakoś dotrzeć. Taksówki są banalne i oklepane, lepiej… Przejechać się zabytkowym tramwajem walentynkowym. Wsiąść może każdy, zakochane pary, ale także ci, którzy swojej drugiej połówki szukają. Tramwaj, ozdobiony dziesiątkami serduszek, będzie kursować na trasie Strzyża – Siedlce - Zaspa od 15.00 do 20.30.

MUZYCZNE UNIESIENIA

Kilka ciekawych koncertów zaplanowanych jest na walentynkową środę. Niewątpliwie jedną z bardziej interesujących propozycji jest koncert zespołu Perfekt. "Kołysanka dla nieznajomej", "Nie płacz Ewka" i "Autobiografia" zabrzmią w Gdynia Arena. "Kochaj mnie - Perfekcyjne Walentynki" o 20:00. Bilety są nadal dostępne.

Anita Lipnicka & The Hats wystąpi w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Fani Artystki usłyszą zarówno premierowy materiał z płyty "Miód i dym", jak i jej największe przeboje. Koncert o 19:00. Bilety od 59 zł.

Koncert Walentynkowy w wykonaniu kwartetu Golden Gate String Quartet w towarzystwie wokalu Izabeli Krasuckiej. Usłyszeć będzie można światowe hity muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej w klasycznych aranżacjach. Koncert o 19:00 w Kwadratowej przy ul. Siedlickiej w Gdańsku. Bilety od 25 zł

Koncert walentynkowy także w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Michał Sołtan wystąpi z 8-osobowym zespołem, z materiałem ze swojej pierwszej autorskiej płyty. Początek o 20:00. Bilety od 40 zł.

Walentynki z jazzem zapewni Morte Plays. To kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje. Koncert o 20:30 w Bruderschaftcie w Gdańsku. Wstęp wolny.

Dla par, które mają dystans do świata i specyficzne poczucie humoru, interesujący może się okazać recital MARIUSHa, czyli wieczór z Disco-Liryko. MARIUSH, Szymon Jachimek, członek nieistniejącego już̇ Kabaretu Limo. Przybrał pseudonim artystyczny i stworzył unikatowy styl w historii muzyki: disco-liryko. Koncert o 21:00 w Teatrze BOTO w Sopocie. Bilety: 30 zł.

ARTYSTYCZNIE ROMANTYCZNIE

Film, kolacja, piękne kreacje. Premiera filmu "Szpilkami w serce" w Gdyńskim Centrum Filmowym. W programie odświętna gala z wręczeniem nagród za aktorstwo, reżyserię oraz inne osiągnięcia, loteria, recital zespołu Afropol i uroczysty posiłek. Początek o 19:00. Bilety: 148 zł.

Gruziński balet narodowy "Sukhishvili" wystąpi w Trójmieście. To jeden z czołowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. Artyści przedstawią spektakl o 19:00 w Ergo Arenie. Ostatnie bilety jeszcze w sprzedaży.

Jest też propozycja dla fanów malarstwa. Wystawa Aliny Dunajskiej "Naturalnie...z serca". Wernisaż odbędzie się o 17:00 w Galerii Nova w Malborku. Wystawa czynna do 2 marca od poniedziałku do piątku, między 9:00 a 15:30, w środy od 9:00 do 19:00. Wstęp wolny.

Mniej elegancko, ale za to zabawnie. Artyści z Kabaretu Smile wystąpią ze swoim zupełnie nowym programem "To się nadaje do kabaretu". To laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci. Komicy wystąpią o 17:30 oraz 20:30 w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul Rotterdamskiej. Bilety od 75 zł.

WALENTYNKOWY MISZ-MASZ

Poza kinem, kolacją i spacerem, można w Walentynki robić dużo bardziej kreatywne rzeczy. Na przykład wziąć udział w tajemniczej i wyjątkowej grze miejskiej. Warunkiem udziału w tym niecodziennym wydarzeniu jest zabranie ze sobą książki, którą darzy się bezgraniczną miłością. Zabookowani od 17:30 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.

W Walentynki także otwarcie "Mostu Miłości" w Pelplinie. Zakochani swoje symboliczne kłódki będą mogli powiesić o 18:00.

Ile chemii jest w miłości? Wszystkich, którzy kiedykolwiek zadali sobie takie pytanie, może zainteresować walentynkowy wykład. W fascynującą otchłań biochemicznych mechanizmów zakochania zabierze uczestników neurobiolog dr Wojciech Glac. Wykład o 17-tej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, w auli S205. Wstęp wolny.

Trochę ruchu, odrobina pożądania i gorące rytmy. Ogniste warsztaty tańca towarzyskiego dla par, to szansa, by nauczyć się rumby, salsy i tanga. Warsztaty rozpoczynają się w walentynki o 19:00 i potrwają do piątku włącznie. Zajęcia w Windzie - Gdańskiego Archipelagu Kultury codziennie o tej samej porze. Koszt: 150 zł za parę.

oprac.mk