Kultura
Fot. materiały prasowe

poniedziałek,

12 lutego 2018

14:30

Jedni z najlepszych wiolonczelistów na świecie zagrają w Trójmieście. 2Cellos w maju wystąpią w Ergo Arenie

Chorwacki muzyk Luka Šulić, zwycięzca prestiżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, przyjeżdża ponownie na koncerty do Polski. Wraz ze Stjepanem Hauserem, z którym współtworzy duet 2Cellos, wystąpi w maju w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu oraz w krakowskiej Tauron Arenie.
Luka Šulić i Stjepan Hauser, tworzący 2Cellos, to dwaj doskonale wykształceni wiolonczeliści klasyczni. Zaczynali swoją przygodę z muzyką klasyczną w wieku pięciu lat. Ukończyli Królewską Akademię Muzyczną w Londynie, brali udział w wielu kursach mistrzowskich i nieustannie koncertują.

SŁYNNE HITY

Wspólnie rozwijają się i eksperymentują, niekoniecznie w konwencji klasycznej. Na początku zaaranżowali przebój Michaela Jacksona "Smooth Criminal". Później, oprócz aranżowania słynnych hitów, zaczęli komponować też własne utwory. W 2015 r. opracowali m.in. muzykę do napisów końcowych filmu "September of Shiraz" z udziałem Salmy Hayek i Adriena Brody’ego.

 

29632904 6

Fot. materiały prasowe


TAKŻE MUZYKA POWAŻNA

Wiolonczeliści nie zapominają o swoim klasycznym wykształceniu i co jakiś czas udostępniają w sieci nagrania z muzyką poważną. Na ich oficjalnym kanale YouTube, obok wykonań z muzyką rockowo-popowo-metalową, znajdują się także "Oblivion" Piazzoli, a nawet "Koncert na dwie wiolonczele" Vivaldiego.


2Cellos zagrają w Ergo Arenie 18 maja o 19:00. Bilety kosztują 300, 325 i 335 zł.

oprac.mk