Kultura
Fot. materiały prasowe

wtorek,

16 stycznia 2018

20:00

Kortez zagra w Radiu Gdańsk! "To jest ekstra - wejść do studia, zniknąć na trochę i wszystko z siebie wyrzucić"

Gdy jest smutny, swoje emocje wyrzuca prosto do komputera. Tak powstaje jego muzyka. Kortez był gościem Muzycznej Strefy Radia Gdańsk.

Z popularnym muzykiem rozmawiał nasz dziennikarz Kamil Wicik. Podczas wywiadu Kortez między innymi zapowiedział koncert w Radiu Gdańsk.

WIELKI ŁADUNEK EMOCJONALNY

Najnowsza płyta Korteza "Mój Dom"... nie zaskoczyła. To - po raz kolejny - wielki ładunek emocjonalny, opowieść o związku i o rozstaniu. Jak bardzo na styl ostatniego krążka wpłynęły prywatne - niestety ostatnio nie najlepsze - doświadczenia? - Gdyby nie one, pewnie ta płyta nie byłaby taka. Wszystkim wiadomo, że jak się człowiek czuje, tak oddziałuje. U mnie to działa bardzo łatwo. Siadam w studiu i cały ładunek, jaki mam w środku, zrzucam na kompa w postaci muzyki - opowiadał.

MUZYKA ZE ZŁEGO SAMOPOCZUCIA

 


Kortez sam nieraz podkreślał, że złe samopoczucie "odbija" sobie długimi pobytami w studiu i ciężką pracę. - Moje złe samopoczucie może trwać tydzień, a w ciągu tygodnia mogę zrobić 50-60 numerów. To jest ekstra - móc sobie wejść do studia, zapalić małą lampeczkę, zniknąć na trochę i wyrzucić z siebie to wszystko, jak na terapii. Tu terapeutą jest komputer.

Jak w takim razie będzie wyglądał twórczość Korteza, gdy będzie już szczęśliwy? - Cały czas jestem szczęśliwy i wesoły. Po prostu miewam momenty, gdy jestem zdołowany i smutny. To wtedy się odcinam od wszystkiego. To nie jest tak, że na co dzień chodzę przybity, zdołowany i wszyscy obchodzą się ze mną jak z jajkiem, żeby mnie nie urazić... Nie, leję na to - precyzował muzyk.

KONCERT W RADIU GDAŃSK


Kortez 8 lutego wystąpi w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Już zapowiedział, że będzie można usłyszeć również utwory z pierwszej płyty. - Trudno nie sięgnąć do "Bumeranga". Gramy piosenki z jednej i z drugiej płyty - zapowiedział.

 

Zaproszenia na koncert będzie można zdobyć na antenie Radia Gdańsk. Bądźcie czujni.


Posłuchaj całego wywiadu, który przeprowadził Kamil Wicik:

mili