Kultura
Coroczne przywitanie Świętego Mikołaja oraz zapalenie światełek na choince stojącej przy Fontannie Neptuna Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

wtorek,

05 grudnia 2017

19:11

"4...3...2...1 i poszło!!!". Gdańsk gotowy do świąt, już oficjalnie [FILM/ZDJĘCIA]

Najpierw przepłynął Motławą, potem przeszedł Drogą Królewską i wspólnie z prezydentem Gdańska zapalił lampki na tradycyjnej choince. Mikołaj odwiedził gród nad Motławą, witały go tłumy mieszkańców.

Świętego Mikołaja na scenie ulokowanej przy Dworze Artusa przywitały zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, a także aktorzy z teatru FETA. - Choinka robi ogromne wrażenie. Zwłaszcza ozdoby, które są bardzo symetrycznie ułożone na niej. Wszystko dopełnia gwiazda, która jest niesamowita - mówiła jedna z mieszkanek Gdańska.

MARZENIA GDAŃSZCZAN

A jakie świąteczne marzenia mają gdańszczanie? - Święta muszą być przede wszystkim spokojnie i trzeba je spędzić w rodzinnym gronie. To liczy się najbardziej. Oczywiście nie możemy doczekać się prezentów, które w naszym domu zawsze się pojawiają. To bardzo ważne, aby z pokolenia na pokolenie przekazywać tradycję świąt naszym dzieciom, mówi Pan Jan.
lusZobacz Galerię