Kultura
Fot. Materiały prasowe

poniedziałek,

04 grudnia 2017

10:10

Kalendarz koncertowy na jesień 2018 już się zapełnia. W gdańskim Starym Maneżu wystąpi grupa The Rasmus

Choć rok 2017 jeszcze się nie skończył to wiemy już, że w 2018 roku do Trójmiasta zawita kolejna międzynarodowa gwiazda muzyki. Po ogromnym sukcesie tegorocznych koncertów w Warszawie i Krakowie, zespół wróci do Polski po krótkiej przerwie. Przyjadą w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy singiel „Paradise”, który został nagrany i zmiksowany w Sztokholmie, a wyprodukowany przez szwedzkie The Family. 23 września w klubie Stary Maneż w Gdańsku.


Jeden z topowych fińskich zespołów eksportowych, zespół The Rasmus, może pochwalić się znakomitą karierą, choć ich sukces międzynarodowy przypieczętowany został dopiero dzięki piątemu albumowi, gdy singel "In The Shadows" stał się hitem na całym świecie.Następne rozpoznawane utwory to: "First Day of My Life", "Guilty", "Funeral Song (Dead Letters)", "Shot", "No Fear", "Sail Away (Hide from the Sun)", "Livin' in a World Without You" (z najnowszego albumu) i inne. 17 września 2007 roku zespół zaczął nagrywać swój nowy album zatytułowany "Black Roses". Do współpracy, przy tworzeniu płyty The Rasmus zaprosili Desmonda Childa.

Siódmy album zespołu zatytułowany "Black Roses" miał swoja premierę 24 września 2008 w Finlandii, a w Europie pojawił się dwa dni później. Pierwszym singlem promującym nowa płytę jest piosenka "Livin' in a World Without You", którego premiera przewidziana była na 10 września, ale w radiu można ją już było usłyszeć wcześniej. Teledysk do nowego singla został nakręcony 3 lipca w Sztokholmie.

WIELE WYSTĘPÓW W POLSCE

Zespół wystąpił kilka razy w Polsce, w Warszawskim Klubie Stodoła 22 listopada 2005 roku, oraz 21 lutego 2009, wystąpił także 6 maja 2010 roku w Lublinie na placu Zamkowym podczas Dni Kultury Studenckiej, a ostatni raz w listopadzie tego roku w Warszawie. Na przełomie 2009 i 2010 zespół we współpracy z Anette Olzon wydał singel October and April.31 marca 2017 do sieci trafił najnowszy singiel grupy The Rasmus zatytułowany "Paradise".

Organizatorem koncertu jest Live Nation. Bilety w cenie 89 zł w sprzedaży od piątku, 8 grudnia 2017, od godz. 10:00 na www.LiveNation.pl

 

mro